Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kannat kattoon, lapseni nukkui kokonaisen yön!

13.10.2006 |

Aloitin joitakin päiviä sitten ketjun jossa ihmeteltiin miksei noin 1.5 v terve ja iloinen lapsi nuku öitään. Monet vastasivat ja kertoivat heillä olevan samanlaista - meitä pandan näköisiä äitejä riittää.



No, viime yönä nukkui heräämättä klo 20 - 06. Uskomatonta, saa nähdä jatkuuko tämä!



Uskon, että meillä ratkaisun avain oli se, että lapsi oppi nukahtamaan itsekseen, ilman tuttipulloa tms. Mitään huudatusta emme harrastaneet, harjoitus pehmein keinoin näytti tehoavan VIIMEIN.



Toivoa siis näkyvissä, valoa tunnelin päässä, toivottavasti muillekin yökukkujien vanhemmille koittaa pian ensimmäinen kokonaan nukuttu yö!



Kaisla ja tyttö 1v 5kk

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
13.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset


Tuo tunne hyvin nukutun yön jälkeen on sanoinkuvaamattoman mahtava ja upea! Toivottavasti yönne nyt jatkuvat hyvinä.



Meillä 1.5-vuotias nukkuu joskus hyvin, joskus huonosti...olen jo oppinut hieman pelkäämään öitä kun ei koskaan tiedä mitä on tulossa.



K rv 11+2 ja poika

Vierailija
2/2 |
13.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vastailin aiempaakin viestiketjuun ja meillä myös herkkäuninen tytsä. En vieläkään tiedä mikä on " avainasia" hyvin nukuttuun yöhön. Joka ilta nukahtaa itsekseen nätisti, päivänrytmit ovat lähes aina samat jne...Nyt on taas 4 yötä heräillyt 2-3 kertaa, sitä ennen taisi nukkua yhden yön heräämättä.

Tsemppiä kovasti teille jatkossakin!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla