Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Vauvakuume, synnytys ja taaperot
Hyvä eläinkirja hakusessa!!!
05.10.2006 |
Etsin lahjaksi jotain hyvää eläinkirjaa esim. " mitä kissa sanoo?" -tyylinen. Jos teillä on joku kirja kovin tykätty, niin kerrotko minkä niminen ja mista ostettu. SUURKIITOKSET!
Kommentit (3)
...Niin meillä maatilan asukkaita (muistaakseni) ja metsän asukkaita on ollut pop. Ihan prismasta ostin,pari vuotta sitten. Yleensä kai valokuvalliset on parhaita.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
sen nimi on Eläimiä ja ääniä. Siinä on kukko, koira, kissa, lammas, heppa ja lehmä. On ollut erittäin mieluinen. Kysäseppä sieltä. Meillä siis vajaan vuoden ikäinen mutta kummasti sillä tuntuu myös 5 v leikkivän.
Alue: Vauvakuume, synnytys ja taaperot
Meidän 1,5 v pitää ja on pitänyt 1v lähtien kovasti ihan tavallisista eläinkirjoista, siis sellaisista oikeilla valokuvilla kuvitetuista tietokirjoista. Ostettiin muistaakseni 7 eurolla jostain kirppikseltä Koko perheen eläinkirja, jostain 1980-luvulta peräisin ja siinä on hurjasti erilaisia eläinten kuvia, joita tykkää katsella.
On meillä sitten paljon myös noita taaperoille suunnattujakin eläinkirjoja, on yksi suosittu kissa-aiheinenkin jota on katsellut 6kk lähtien tosi innostuneena, mutta lahjaksi saatu niin en tiedä mistä on ostettu :/
Tuota " mitä kissa sanoo" -metodia on meillä kyllä sitten toteutettu ihan matkimalla :)
Coe