Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Koska siirsitte lapsenne pinnasängystä jatkettavaan????

03.11.2005 |

Heippa!Mietin tässä että joko jouluna voisin tytön siirtää jatkettavaan(silloin 1,5 v) kun hankimme lahjaksi uudet kalusteet ja sänky kuuluisi niihin!Mutta mietin vain kun tyttö pyörii sängyssä yöllä ihan mahdottomasti että pysyykö se siinä jatkettavassa?onhan niissäkin reunoja vähän..mutta onko riittävästi!?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
03.11.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

niin ja nukkuu omassa huoneessaan...=)

Vierailija
2/3 |
03.11.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mniun poika on nyt 2 ja siirsin puolitoista vuotiaana jatkettavaan. Pelkäsin paljon miten pysyy ettei tipu mutta kertaakaan ei ole tippunut. Reunoja on hieman sängyssä. Ainoaksi ongelmaksi osoittautui vaeltamishalu joka välillä vaivaa vieläkin. Eli että poika ei pysy sängyssään ennen kuin on tosi poikki,mutta muuten sänky toiminut hyvin. käytän sitä pienimmällä pituudella vielä vaikka poika jo 94cm.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
03.11.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mä pelkäsin aluksi samaa kun laitettiin poika 1,5-vuotiaana jatkettavaan eikä ole kertaakaan tippunut. Oppi nopeasti miten sänkyyn mennään ja sieltä pois. Joskus kun on kiire niin saattaa lyödä varpaansa tai polvensa laitaan mutta vaikka pyörii yölläkin reilusti niin ei ole tippunut.