Oletko käynyt Jesper Junior-lastenvaatekutsuilla?
Olen siis menossa sinne ensimmäistä kertaa elämässäni ja mietin, että onko tarjonta se, mikä nettisivuilta löytyy? Pienelle pojalle olis pari puseroa ja parit housut ja sit tietty ulkoiluvaatteet. Mut sisävaatteista nimenomaan olisin kiinnostunut. Onko tarjolla jotain muutakin, mitä ei netissä näy??
Onko vaatteet hyviä ja laadukkaita?
Kalamami
Kommentit (5)
Osaatko sanoa myyvätkö ihan samoja tuotteita kuin myymälässä (Lego, Esprit, Reimatec, Jonathan...)? Jos myymässä on käynyt, kannattaako pitää kutsuja?
Eli nettisivujen mukaan vain Jonathan, Julia, Nicolas ja Nalle mallistot ovat saatavissa myös kotimyyntiverkoston kautta.
Ihan perus sisävaatteista taitaa olla pienten poikien mallit nettisivuilla näkyvilläkin, lisäksi on sukkia, sukkahousuja, juhlahousuja, slipovereja yms.. Isommille löytyy sitten muitakin paitoja ym kuin nettisivuilla esillä olevat.
Busino ja Motion Wear noiden edellä lueteltujen lisäksi (+ mini-Julia ja mini-Nicolas). Eli samat mitä liikkeistäkin löytyy. Kutsujen pitäjähän saa sitten etua, senkin määrä kai hiukan vaihtelee kotimyyjästä toiseen.
Mutta siis kaikkea mitä netistä löytyy, saa tilattua kotimyyjien kautta ja lisäksi on paaaaljon muuta. Joillain kotimyyjillä on laajat mallistot esiteltävinä, toisilla taas vähemmän (heilläkin on luultavasti kuvaesitteet monista malleista).