***MAALISKUISTEN heinäkuun TAPAAMINEN***
Kommentit (19)
Jollei taivas tipahda niskaamme, mekin tullaan!
Suhni & Enni
...menee varmaan 12.30 ennen kuin ehditään paikalle!
Sport75
Sera
Sport
NapNap
Monkey
Muita????
Eli sateen sattuessa varapaikkana on aseman vieressä kauppakeskus TIKKURI.
Piknik saadaan tälläkin porukalla hyvin toteutettua nyyttärimeiningillä.
Sera tuo taas vesimeloonin, eikä aio viedä sitä nyt kotiin.
Monkey tuo patonkia.
Katoin just ennusteen ja maanantaille luvassa 25 lämmintä ja puolipilvistä, joten hyvä keli tiedossa meille!
Mä voisin tehdä broilersalaattia. Meille on myös kertynyt kertislautasia ja mukeja aika paljon, joten voin ottaa nekin. Ottasko kaikki oman juoman mukaan?
Sport75
pistetään nyt tännekki ku joku ehdotti ainaki maileissa että siirretään aikaa ku niin moni pääsee vasta vähän myöhässä. Ite kyl yritän päästä jo aikasemmin jos vaan on hieno ilma ja voidaan piknik järjestää.
Oliks jo pidempää listaa mitä kuka tuo?? Mä en saa mailii auki tältä mun porukoiden museokoneelta.
Ottaako kukaan ruokailuvälineitä, meillä on kertislautaset ja mukit, mut ei välineitä? Huomiselle onkin nyt luvassa aika epävakaista säätä, harmi, jos ei päästäkään ulos!
Sport75
Eli klo 12.30 Heurekan puisto, tuomiset on listattu sähköpostissa.
Ja sateen sattuessa Tikkuriin...?
No kun kukaan ei ole mitään sanonu nii ehdotetaan Ma 24.7. ja sitä heurekan puistoa. Kuinka moni olisi tulossa?? tai ehdottakaa muuta?? Katsotaan onko sinne ketään tulossa. Menee varmaan syyskuulle ennen ku mitään ihmeellistä tapaamista kuitenkaan saa aikaseks ku kaikki on lomilla.
ja Heureka olisi meille loistava paikka:)
Sport75
Ainakaan vielä ei ole mitään suunnitelmia sille päivälle.
jos äidin ja isän koiranpennun hoito onnistuu muuten sinä päivänä. Ollaan luvattu olla pennun kanssa heinäkuussa, kun äiti ja isä töissä.
Mutta ei se haittaa. Me ollaan edelleenki menossa. Varmaan Klo 12 olis taas hyvä aika. Kun porukkaa ei ole tämän enempää tulossa nii ottaako kaikki omat eväät mukaan?? vai mitä??
ollaan, mutta ei ehkä ihan kahdeksitoista ehditä, kun meillä neuvola sillon aamulla joko 9.30. tai 10.30. Nyt en millään muista, mutta tarkastan.
-monkey-
mutta meillä se neuvola on siis klo 10.30, ettei kyllä varmaan ihan kahdeksitoista ehdtä, mutta niillä main, jos tullaan suoraan neuvolasta.
Näkymisiin!
-Monkey ja ipanat-