Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Kuinka pienen vauvan kanssa olette rantalomeilleet?

31.10.2005 |

Täällä syksyn pimeydessä jo haaveilen enis kevään/alkukesän matkasta johonkin rantalomakohteeseen Euroopassa vielä syntymättömän vauvan ja kahden vanhemman lapsen kanssa. Itse en näe syitä, miksei pienen vauvan kanssa voisi matkustaa. Ruoka on mukana, jos imetys vaan sujuu jne. Kertokaapa kokemuksianne!

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
31.10.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

mutta marraskuun lopussa ollaan lähdössä lomailemaan teneriffalle ja vauva on silloin reilu 3kk ja isommat lapset 5v ja 3.5v ja innolla odotamme matkaa. edellisellä matkallamme samassa hotelissa oli 2kk ikäinen vauvelij aihan hyvin viihtyi vaikka silloin oli tosi kuumaa +35 joka päivä. Meillä lapset oli silloin 1v ja 3v ja hyvin meni:)

Vierailija
2/3 |
31.10.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ja todella hyvin meni. Vaikka tarkana piti olla hygienian kanssa. Riippuu tietysti lapsesta hirveästi. Esikoisemme kanssa en olisi kyllä reissuun lähtenyt ihan vauva-aikana... hän oli mahakipuinen ym. ja aika vaativa tapaus vauvana ;-) Mutta aivan hyvin uskoisin menevän!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
31.10.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

olimme viikon Fuerte Venturassa ja kävimme samalla reissulla Lanzarotella nuorimmaisen ollessa kolmikuinen. Ei mitään ongelmia! Päinvastoin, aikaeron vuoksi vauva nukahti iltaisin klo 19, joten muu perhe sai rauhassa istuskella ravintoloissa ruokailemassa jen vauvan nukkuessa vieressä vaunuissaan=)



Kivaa matkaa!