Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Etsitään haastatteluun endometrioosista kärsivää

11.08.2010 |

Hei!



Olen Cosmopolitan-lehden toimittaja, ja etsin haastateltavaa endometrioosi-aiheiseen juttuun.



Endometrioosi kiinnostaa ja koskettaa lukijoitamme paljon, ja toimituksessammekin lähes joka toine tuntee jonkun, jolla on endometrioosi.



Etsinkin aikuista naista, joka olisi valmis kertomaan oman tarinansa endometrioosin varjossa Kokemuksia & Kohtaloita -juttutyypissämme.



Haastateltava olisi mielellään nainen, joka on diagnosoitu endometrioosipotilaaksi ja joka nykyään elää nykyään normaalia aikuisen naisen elämää. Ideana olisi, että hän olisi jo hyväksynyt endometrioosin tai ainakin saanut sen hallintaan eikä enää koe, että tämä asia on pilannut/tms elämänsä. Meitä kiinnostaa nimenomaan se, miten hän koki endometrioosi-diagnoosin, oliko hänellä kipuja sitä ennen, miten elämä sujui diagnoosin jälkeen, mitä hankaluuksia endometrioosi toi, oliko sillä esim vaikutuksia lastensaantiin omalla kohdalla, miten tulevaisuus jne jne?



Jos koit, että osui ja upposi, niin ota yhteyttä minuun sähköpostilla: eeva.louko@sanomamagazines.fi



Tehdään niin montaa naista koskettavasta aiheesta hieno ja elämänmakuinen, lukijoita inspiroiva tarina positiivisessa hengessä!



Ystävällisin terveisin,



Eeva Louko/Cosmopolitan

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi yksi viisi