Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Hei olen uusi täällä

21.06.2009 |

Ajattelin tervehtiä teitä muita täällä. Olen 32 vuotias nainen, elämme uusperheenä ja minulla on aikaisemmasta suhteestani lapsi.



Olemme mieheni kanssa yrittäneet 3 vuotta yhteistä lasta ilman onnistumista ja nyt olemme aloittamassa hoitoja. olemme vasta ihan alkutaipaleella, minulla on vasta otettu erilaisia kilpirauhas ja prolaktiini yms. kokeita, joista ei löytynyt mitään. odottelemme nyt lähetettä napolle.



Yhtenä tekijänä lienee minun ylipainoni, jota on yli 30 kg, ja siksipä kysyisinkin miten ja millä keinoin te olette pudottaneet painoanne, siis ne joilla se on ollut lapsen esteenä?

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
28.06.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hei!



Mä pääsen kanssa nyt aloittelemaan palstailun, kun mies antoi eilen vihreää valoa oikealle yritykselle tai siis hoidoille. Ilman ehkäisyä on oltu puolisen vuotta, mutta endo- ja hormoniongelmataustoilla on kaiketi turha luomuilla. Ikääkin on jo 33v, joten keho vanhenee.



Eka ja ainoa tuli aikoinaan hormonien + endon kuivatteluhoitojen avulla. Toista oon toivonut hartaasti (pari vuotta exän kaa ja nyt uuden kaa jonkin aikaa). Maanantaina onkin aika lekurille endon seurannan takia ja aloitetaan sit varmaan lapsettomuustutkimukset taas. Saapa nähdä alkaako ne enää kolmatta kertaa tutkimaan kummemmin vai passittavatko suoraan ivf hoitoon... Ainakin kilpirauhasarvot ja ssg:n aion vaatia, kun ne epäilyttää itteä eniten.



Mut se painonpudotusjuttu. Ootko kokeillut karppausta? Jättää hiilarit pois ja keskittyy proteiinin ja kasvisten syöntiin, niin olo paranee ja paino tippuu. Itekkin pidän karppauksella kokoajan painoa kurissa.



Tsemppiä!



-Skoo

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla