mitenkäs lasketaan IVF-tuoresiirrossa rv:t?
alkioden siirto oli 1.2. ja punktio 30.1.
virallinen testipäivä olisi ollut pp16, eli tulevana sunnuntaina, mutta minäpä jo olen plussaa testannut.. kolmella testillä..
kiitos avusta..
-ennis-
Kommentit (4)
Kävin pinoutumassa tuolla odotus-puolella ja katselin, että esim. sinäkin olit siellä. Saataskohan omaa pinoo tälle puolelle...olisi " kotosampaa" ja kiinstais kuitenkin jakaa ajatuksia saman kokeneiden kanssa.
Itse olen ihan vihree tässä koko palstailujutussa, mutta eiköhän tämä tästä lähde käyntiin.
Kakilu+ Luru ja Mökö ilmeisesti rv. 4+1
Plussasta!!! Hedelmöityspv on punktiopv. Eli käytä sellaista laskuria, jossa saa valita hed.pvn ja laita siihen punktiopv, niin saat oikean rv:n.
Sulla tänään siis rv 4+2 ja LA 22.10.
Vielä kerran paljon onnea :)
terv. nappi rv 19+5 (icsi)
olen kyllä ihan heikkohermoinen, että näinköhän kestää tämä plussa..
aika näyttää.
kakilu, kyllähän me voidaan tänne plussanneisiin lapsettomiin laittaa pino. olisikos vaikka loka-marraskuun vauvoja odottaville? veikkaan että kovinkaan montaa lapsettomuushoitojen avulla plussannutta lokakuun odottajaa ei ehkä ole.. kun eivät ole laittaneet listaakaan vielä tänne.
Mennäänkin näköjään ihan samoissa aikatauluissa tossa ivf hoidossa.Minulla lääkäri on ainakin merkannut lasketun ajan aikaisemmin viimeksi alkaneiden kuukautisten mukaan...kiertoni on normaali eikä se muutu mitenkään ivf hoidon aikana.
Oikein suuret onnittelut plussasta...minäkin testailin jo luvatta tiistai iltana ja äsken tilasin ajan jo ekaan ultraan 7.3. Jännää tää taas on ..ui,ui.