Kohtalotovereita? Loma loppui ja nyt aamulla töihin:(
Pitäis kai olla onnellinen kun on työpaikka mihin mennä, mutta nyt masentaa. Vasta vuoden päästä taas kunnon loma. Työ on henkisesti ja fyysisesti raskasta. Ei enää jaksaisi. Toivottavasti edes sataa koko päivän niin vähän helpottaa.No niin,ei auta mentävä on:(
Kommentit (8)
Ap tuli raatamasta ja vähän helpotti, kun täällä päin Suomea oli huono sää :) Lämmintä vain +15C ja satelikin välillä. Siitä se taas ura urkenee. Jos tässä myöhemmin jaksaisi raahustaa lenkille ja sitten saunaan+ lämpimään (paljon parjattuun) paljuun.
Niinpä. Noiin periaatteessa lähteä olisi jo pitänyt, mutta menen vähän myöhemmin. Elokuusta on luvassa aika tiukka, mutta syyskuussa ajattelin pitää vähän lomaa.
Ei vielä. Ensi viikolla vasta. Sitten lomaa takana n 7viikkoa.
Ei pahalla, mutta mulla on eka lomapäivä. Syyskuussa vasta töihin.
[quote author="Vierailija" time="03.08.2015 klo 07:45"]Pitäis kai olla onnellinen kun on työpaikka mihin mennä, mutta nyt masentaa. Vasta vuoden päästä taas kunnon loma. Työ on henkisesti ja fyysisesti raskasta. Ei enää jaksaisi. Toivottavasti edes sataa koko päivän niin vähän helpottaa.No niin,ei auta mentävä on:(
[/quote]Ei ihan vielä. Yhdentoista viikon lomasta on vielä pari viikkoa jäljellä
No mulla ollut loman jälkeen jo kuusi viikkoa töitä, että revi siitä. Juhannuksena jo lomani loppui...
Täytyy olla kiitollinen, että pääsin keväällä sairaseläkkeelle. Olis kyllä helvatun hankalaa yrittää kipeine nivelineni taas yrittää aamutuimaan valvotun yön jälkeen duuniin. Jaksamista kaikille, monissa työpaikoissa kun on nykyään aivan tajuton kiire.
[quote author="Vierailija" time="03.08.2015 klo 08:30"]
[quote author="Vierailija" time="03.08.2015 klo 07:45"]Pitäis kai olla onnellinen kun on työpaikka mihin mennä, mutta nyt masentaa. Vasta vuoden päästä taas kunnon loma. Työ on henkisesti ja fyysisesti raskasta. Ei enää jaksaisi. Toivottavasti edes sataa koko päivän niin vähän helpottaa.No niin,ei auta mentävä on:( [/quote]Ei ihan vielä. Yhdentoista viikon lomasta on vielä pari viikkoa jäljellä
[/quote]Missä hommassa noin pitkä loma? Opettaja?