Mitä miehesi leipoi viimeksi ja milloin?
Mun mies leipoi pari päivää sitten hyvää pannukakkua. :-P
Kommentit (22)
Juuri äsken piimäkakkua, se on nyt uunissa. On itse asiassa jopa parempi leipuri kuin minä.
Oottepa typeriä. Pannukakkua ei leivota, se on jälkiruoka eikä leivonnainen. Juustokakkua ei myöskään leivota, koska sitä ei paisteta uunissa. Hölmöt!
minun mies ei ole leiponut ikinä. ollaan oltu yhdessä 10v. imuroinut kämpän 3 kertaa, max 5. tämän suhteen aikana.
Pari viikkoa sitten pizzaa. Sitä ennen ehkä olisiko ollut helmi-maaliskuussa pannukakkua.
Ei ole leiponut varmasti ikinä yhtään mitään.
Viime viikolla "leipoi" pizzaa mun kanssa.
[quote author="Vierailija" time="26.07.2015 klo 18:35"]Oottepa typeriä. Pannukakkua ei leivota, se on jälkiruoka eikä leivonnainen. Juustokakkua ei myöskään leivota, koska sitä ei paisteta uunissa. Hölmöt!
[/quote] meidän versiossa pohjat paistettiin kyllä. Arvasin, että jotain tää itkettää : D
Syntämäpäiväkseni mansikkakun, sitä ennen pullaa lapsen kanssa.
Eilen teki erittäin hyvää foccaciaa ja viikko sitten teki tosi hyviä suklaamarenkeja.
Mun tissejä just äsken. Illalla pannaan kunhan lapset on menny nukkumaan.
Mun mies ei leivo. Ruokaa kyllä laitaa, viimeksi tänään.
[quote author="Vierailija" time="26.07.2015 klo 18:37"]Mun tissejä just äsken. Illalla pannaan kunhan lapset on menny nukkumaan.
[/quote]
Lasun paikka,häpeä
Tänään korvapuusteja, kun minä en osaa.
N55
Huoh! Opetelkaa mitä leipominen on ennen kuin vastaatte tähän ketjuun! Pizzaakaan ei leivota, koska se on pääruoka!!! Mitä helvetin musupatjo te edes olette ku monenkin miehet täällä vääntää pizzaa päivät ptikät vaikka oikeitakin töitä olisi tarjolla. HUOH!
[quote author="Vierailija" time="26.07.2015 klo 18:37"][quote author="Vierailija" time="26.07.2015 klo 18:35"]Oottepa typeriä. Pannukakkua ei leivota, se on jälkiruoka eikä leivonnainen. Juustokakkua ei myöskään leivota, koska sitä ei paisteta uunissa. Hölmöt!
[/quote] meidän versiossa pohjat paistettiin kyllä. Arvasin, että jotain tää itkettää : D
[/quote]
Ja versiossa ilman liivatetta paistetaan uunissa!!!
Eile leipo mua turpaan, ku nalkutin bissen juomisesta. Oma vika siis. :(
[quote author="Vierailija" time="26.07.2015 klo 18:40"]Huoh! Opetelkaa mitä leipominen on ennen kuin vastaatte tähän ketjuun! Pizzaakaan ei leivota, koska se on pääruoka!!! Mitä helvetin musupatjo te edes olette ku monenkin miehet täällä vääntää pizzaa päivät ptikät vaikka oikeitakin töitä olisi tarjolla. HUOH!
[/quote]
Mikä sinun vastaus oli?
Juustokakkuja lapsen rippijuhliin.