Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Sain kuulla olevani alkoholistin näköinen

Vierailija
25.07.2015 |

Eli on kyllä couperosaa kasvoissa ja kasvot ovat pyöreät. Vartalo suht hoikka kuitenkin. 

Mitä tehdä? En tietenkään halua näyttää alkoholistilta, koska en ole. Ja vaikka olisinkin en silloinkaan haluaisi näyttää siltä. 

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
25.07.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Noo oisko meikkivoide + peitevoide mitään?

Vierailija
2/6 |
25.07.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

[quote author="Vierailija" time="25.07.2015 klo 19:09"]

Noo oisko meikkivoide + peitevoide mitään?

[/quote]

Oli meikkivoidetta! Silti!

Halusi tietysti loukata, mutta aina jotenkin totta toinen puoli eli kyllä siinä jokin totuuden siemen oli, että näytän. 

Tehtävänsä tietysti teki se, että olin juuri tässä tilanteessa eilen ottanut muutaman oluen ja silloihnan naama jotenkin "läsähtää" tai ainakin minulla. 

Mutta onnistui kyllä loukkaamaan, mikä tietysti oli tarkoituskin. Mulla on tosiaan sellainen ihmeen turpea naama, vaikka painoindeksi ihan kohdillaan. Voisiko jotenkin ruokavaliolla auttaa asiaa?

Syön ihan sekaruokaa tällä hetkellä juurikaan ajattelematta koostumusta. Auttaisiko hiilareiden vähentäminen? Kokemusta?

Liikun aika paljon ja juon kyllä tarpeeksi vettä. 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
25.07.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sitä nyt ehkä vain ärsytti jokin ja heitti tuollaisen. Älä murehdi! Tuskin näytät alkkikselta, jos et ole. Kyllä pyöreänaamaisia tähän maailmaan mahtuu. 

Itselläni kortisonihoito teki kasvot tosi pulleiksi ja ajattelin, että saattaa tulla vaikutelma liiallisesta alkoholinkäytöstä. Kukaan ei kutenkaan sanonut mitään ja lähipiiri tiesikin tästä hoidosta. 

Vierailija
4/6 |
25.07.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minä taas olen alkoholisti, mutta päihdetyöntekijä ei sitä uskonut koska en näyttänyt alkoholistilta enkä niinollen päässyt katkaisuhoitoon.

Vierailija
5/6 |
25.07.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Oho! Tänään juuri olen ajatellut samaa, vaikka minulle ei ole niin suoraan sanottukaan. Häiritsee, kun poskeni ovat pullavat ja alkaneet nyttemmin vähän roikkuakin, huokoset kookkaanpuoleiset ja nenän ympärillä pieniä punaisia viiruja. Näin heinänuha-aikaan klyyvari vielä hehkuu punaisena. Olen 30v. ja näytän näiden seikkojen vuoksi ikäistäni vanhemmalta. Alkoholia käytän kohtuudella, 2-3 annosta viikossa, joten siitä se ei voi johtua. Harmittaa tällainen.

Vierailija
6/6 |
25.07.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Denova pro Kasvovoide couperosa iholle ja ihonhoito kuntoon. Sen jälkeen haistat sellaisille turhille ilkeilijöille

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän yhdeksän viisi