Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

onko normaalia? vai pitääkä huolestua?

Vierailija
30.04.2009 |

synnytyksestä takana noin 2kk. vuoto loppu n kk sitten. jälkitarkastuksen aikoihin(n 3vko sitten) alkoi vuoto uudestaan.lääkäri sano että kuukautiset alkanu. vuoto kesti noin viikon. nyt on taas pari päivää tullut veristä vuotoa. onko ihan normaalia, vai pitääkö mennä lääkärille näytille?

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
30.04.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

ne on ne seuraavat menkat. odotitko tosiaan että sulla olis ihan yhtä säännölliset kuukautiset, kuin ennen synnytystä, heti synnytyksen jälkeen?

Vierailija
2/2 |
30.04.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mulla jälkivuoto loppui n. 3-4vkoa synnytyksestä ja sitten alkoi uudestaan jälkitarkastuksen yhteydessä (2kk synnytyksestä) ja lääkäri sanoi, että nyt alkoi menkat. Sitte ne oli 4kk poissa kunnes alkoi säännöllinen kierto. Aina välillä oli ihme tuhruttelua, mutta ei kunnon veristä vuotoa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla