Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

mitä lahjaksi päiväkodin tädeille?

Vierailija
29.04.2009 |

nyt keväällä haluaisin jotenkin muistaa lapsen omahoitajaa, ja muita ryhmän hoitajia. Mikä olisi kiva muistaminen?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
29.04.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

tai sitten kerätkää koko ryhmän kanssa rahaa ja ostakaa lahjakortti esim. lippupalveluun. Meillä tämä toimi viime jouluna loistavasti

Vierailija
2/3 |
29.04.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pentikin lahjapussi, kahvi/teemuki työpaikalle(yleensä pk.ssa käyttävät kaikki omia erilaisia mukeja) jne.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
29.04.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mietin aloituksen luettuani, että moneskohan vastaus on se, jossa julistetaan, että ei niille tarhan tädeille tartte mitään ostaa, ne saa työstään palkkaa/Mitä te niitä yritätte mielistellä, tuo on jo virkamiesten lahjontaa.



Ja neljäshän se oli...



Ap: olen täällä "oppinut", että yleensä tädit tykkäävät sellaisista lahjoista, jotka käytetään. Pikkutuikkuja, mukeja yms. pikkutavaraa heille on vuosien mittaan kertynyt liiaksikin, sen vuoksi kuulemma olisivat syötävät/juotavat/muuten kulutettavat jutut parempia.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä viisi kaksi