Lue keskustelun säännöt.
Lääkkeiden unohtaminen
25.04.2009 |
Kuinkas vakavaa on se,että zumenonin ja lugesteronin muistaa ottaa n.kolme tuntia myöhässä?PAS tehty eilen.Muutenkin odotukset minimissä,mutta kauhea morkkis siitä,että tämän takia se ei ainakaan onnistu.
Kommentit (2)
Kiitti vastauksesta!Mulla ennen siirtoa aamulla lääkkeet klo 6 ja seuraavat klo 16,jotenkin töissä unohtu vaan ottaa ja luget on vielä niin inhottavia laittaa.Elikäs vähän pitkä väli,nyt siirron jälkeen yritän ottaa myös töissäkin.Kyllähän siihen onnistumiseen taitaa enemmän vaikuttaa muut asiat,mitä ne ikinä lienevätkin,olisi kiva tietää!Kaksi alkiota enää pakkasessa ja sitten hoidot meidän osalta ohi.Onneksi on tuo yksi luomuihme olemassa!
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Mä en tuosta Zumenonista tiedä, kun ei ole ollut käytössä, mutta mä en ole lugeja mitenkään tunnin tarkkuudella ottanut. Vai onko Zumenon Progynovaa vastaava? Pistettävissä lääkkeissä kai tuo ottoaika on paljon tarkempi, ettei paljon heittele.
Mulla yleensä arkiaamuisin lääkkeen otto on tapahtunut klo 6 aikoihin ja viikonloppuna on saattanut venähtää lähemmäs puolta päivää. Ja niin se vaan plussa tuli kolmannesta PASsista. Onnea sulle!