kempeleen kirppis????
eli missä se sijaitsee tätä nykyä, vai onko kempeleessä enää kirppistä laisinkaa?
jos joku osaisis vastata ni olisin kiitollinen...
Kommentit (4)
Liekö Oulu monine kirpputoreineen sitten niin lähellä, ettei kirpparin pito Kempeleessä kannata? Kempeleessä on kyllä paljon varakasta porukkaa, joka varmasti laittaisi tavaransa kiertoon mielummin vähän lähempänä. Oma vaivansa lähteä roudailemaan tavaroita Ouluun asti, saati järkkäillä pöytää viikon/viikkojen aikana. Etenkin itselleni löysin sieltä aivan huippusiistejä vaatteita! Mutta myös lapsille.
t. se Ristisuolla asunut nykyinen lahtelainen :)
se todellaki oli hyvä se hallirakennuksessa oleva kirppis (sen tiesinki ettei se siellä enää oo) , sieltä tein iteki monesti hyviä löytöjä eikä hinnat olleet päätähuimaavia, niiku oulun kirppiksillä tuppaa nykyjään olla!
-ap
Asuin Kempeleen Ristisuolla v. 2007 ja tein sieltä monet hyvät löydöt, kun kävin vähintään kerran viikossa. Sitä piti sellainen pienoinen, vaalea, rastapäinen nainen, jolla oli silmälasit - mukava tyyppi!