Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Onko sinulle tehty sterilisaatio?

Vierailija
15.03.2009 |

Kuinka päädyit ratkaisuun? Miten käytännössä asia etenee? Miksi steriloitiin sinut, ei miestä? Kuinka pian pystyy luottamaan, että ehkäisy toimii varmasti? Muita näkemyksiä asiaan?

t. asiaa harkitseva

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
15.03.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Menin gynekologille kun kierukka oli huonosti, hän antoi ajan muutaman viikon päähän.

Mieheni nyt ei ole sitä sorttia, että menisi vapaaehtoisesti mihinkään leikkaukseen! Halusin itseni steriloitavan.



En muista kuinka pitkään piti odottaa varmaksi ehkäisy.

Hienosti aikanaan toimi.

Vierailija
2/3 |
15.03.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Odotan nyt kolmatta lastamme, ikää on 34. En aio enää enempää lapsia hankkia, kun olen jo tämänikäinenkin. Vaikka tulisi ero meille, en enää uuden miehen kanssa lapsia tekisi. Miehelläni on toinen juttu, hänhän voisi vielä hyvinkin haluta lapsia jonkun muun kanssa. Siksi menen itse. Hormonaalinen ehkäisy ei minulle sovi, enkä nää mitään ongelmaa näin lopullisessa vaihtoehdossa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
15.03.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pelkään sterilisaatiossa lähinnä sen pettämistä. Kohdunpoisto olisi varma juttu, mutta sitä ei tehdä pelkästään ehkäisyperustein.