Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Vuokrasopimuksen purkamisesta. ov

Vierailija
06.12.2008 |

Hel...tti, vuokralaisemme on jättänyt jo toisen perättäisen vuokransa maksamatta. Eikö tässä ole perustetta vuokrasopimuksen purkamiselle. Millä aikataululla hänet voi häätää kämpästä, onko tietoa? Hänellä 3 kk irtisanomisaika, jos minä sanot hänet irti. Onko mahdollista savustaa hänet jo aiemmin pihalle, kun ei hoida velvotteitaan?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
06.12.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sun pitää hommata vuokralaiselle häätö maksamattomien vuokrien vuoksi. Otat yhteyttä ulosottovirastoon, sieltä käsin asia lähtee hoitumaan. Ja se kestää.

Vierailija
2/4 |
06.12.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ootko karhunnut kuinka aktiivisesti?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
06.12.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Siis voithan sä toki ottaa yhteyttä ulosottoon, mutta ei ne tee mitään ennen kuin on olemassa _täytäntöönpanokelpoinen tuomio käräjäoikeudesta_.



Sun pitää siis laittaa haastehakemus ensin kärikseen, että saat tuomion. Vasta kun sulla on tuomio hyppysissäsi, voit marssia sen kanssa ulosottovirastoon.

Vierailija
4/4 |
06.12.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ja yhteiskunta maksumieheksi taas kerran.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme yksi kaksi