Kamalaa, tajusin just että lapsestani saattaa tulla oinas, la 29. tätä kuuta.
En tunne yhtään mukavaa oinasta, ne jotka tunnen, ovat luonnevikaisia, niihin kuuluu mm. seuraavat: narsisti, väkivaltainen ja lapsensa hyljännyt äiti..
Kommentit (11)
Olen itse oinas mut en mitään noita sun mainitsemistasi.. Jääräpää voin olla mut siinä se onkin.
Tulimerkki, ihan kuten meidän poika joka on Leijona. Siinäkin naureskeltiin että kivakiva, jos olisi syntynyt laskettuna aikana, olisi ollut rapu. Rapu olisi ollut aika harmoninen perheessämme (Härkä & Neitsyt).
Sisko on oinas ja ei ainakaan ap,n kuvailun kaltainen.
Mikäs muuten lapseni on 1.11? Perheessä ei ketään
juuri tuohon aikaan osunutta.
Oinaat on tulisieluisia, mutta silti ystävilleen uskollisia, puolustavia jne... En harmittelisi sinuna yhtään! Itselleni harmaita hiuksia aiheuttavat kauriin ja skorpionin merkeissä syntyneet ihmiset... :o|
Oinas on juuri se äiti, joka menee tukistamaan kouluun lapsensa kiusaajaa.
Narsistiset piirteet kuuluvat oinaana olemiseen, mutta suurimmalla osalla vain hyvissä määrin. Oinaathan ovat menestyjiä ja johtajia, siinä hommassa tarvitaan hitunen itserakkauttakin. Eikä se todellakaan ole huono asia.
Pienenä otettiin fyysisestikin yhteen parhaan kaverini kanssa, joka oli myös oinas. Riidat sovittiin kuitenkin aina heti. Sama tapa on minulla edelleen. En jaksa murjottaa. Ne murjottajathan ovat juuri niitä potentiaalisia leipäveitsitappajia. Imevät itseensä kaiken vihan ja sitten eräänä kauniina kesäpäivänä se kaikki purkaantuu ja vastapuoli on kauhuissaan, kun ei olisi koskaan voinut uskoa. Niin ja väkivaltainen en todellakaan ole, sanallinen miekka tosin heilahtaa herkästi. Oinaan kyydissä ei mammarit pärjää.
Oinaslapsi on lahja vanhemmilleen. Hän on voimakastahtoinen, mutta näyttää myös korttinsa avoimina. Hän kertoo tunteistaan ja on loppujen lopuksi uskollinen laumalleen. tosin sen johtajana. Siinä kannattaa siis olla tiukkana, mikäli lapsestasi tulee tyypillinen oinas. Kieputtaa taitavasti vanhemmat nuoraansa ja sitten vedetään pässejä perässä..
nasta, tai ainakaan luokalla. Eihän sitä muuten uskalla kouluun lähettää.
Ap, sun kannattaa kasvattaa lapsi todella tarkasti. Älä kerro sille horoskoopeista, jos vaikka sillä tavalla saisit pahimmat oireet hallintaan.
Itse olen skorpioni, samoin poikani. Neitsyt-miehelläni on siis ehkä kestämistä ;).
Vierailija:
Oinaslapsi on lahja vanhemmilleen. Hän on voimakastahtoinen, mutta näyttää myös korttinsa avoimina. Kieputtaa taitavasti vanhemmat nuoraansa ja sitten vedetään pässejä perässä..
Ole onnellinen jos siitä tulee oinas, tulee meinaan pääsemään pitkälle elämässään.
Kertokaa mulle jotain fiksuja julkkiksia, jotka ovat oinaita? Tai kuka tuntee muuten mukavia oinaita?