No justiinsa!! Miehen akka aikoo tehdä rikosilmoituksen, kun äitini tukisti hänen kuopustaan!
Fyysinen kurittaminen on kielletty joo, mutta silti! Että ihan rikosilmoitus... Vitsit kun veljeni on sellainen nössö!!!!!!
Kommentit (16)
joka repii lapsenlapsensa hiukset päästä.
Tai lähinnä on minusta surullista, että joku käy omaan lapsenlapseensa fyysisesti kiinni. En voisi omasta äidistäni kuvitellakaan.
Keksi joku muu uskottava aihe josta provoilisit. Eiköhän tämä aihe ole jo loppuun järsitty.
Kyllä munkin lapsiani saa ojentaa ja jopa nipata tai tukistaa, jos todella huonosti käyttäytyvät.
Ja mikä toinen ketju?? Joku sanoi, että täällä on samanlaisestaiheesta toinenkin ketju? Minkä niminen????
Olisi mielenkiintoista lukea samanlaisista kohtaloista.
ap
Vierailija:
Olisi mielenkiintoista lukea samanlaisista kohtaloista.
Oih, mikä kamala kohtalo sulla! Sääliksi käy.
AV:llä olen kyllä törmännyt provoihin, mutta sellaista en ole ikinä aloittanut. Tämä ei suinkaan ole mikään provo!
Äitini oli ollut veljeni luona käymässä, ja siellä ollessaan kuulemma tukistanut veljen kuopusta tukasta hellästi, kun oli tähän suivaantunut. Veljen vaimo oli siitä sitten pillastunut, ja nyt aikoo tehdä jonkun rikosilmoituksen, mikä tuskin edes menee läpi missään päin Suomea!! Ja tuskin se akka edes sitä uskaltaa tehdä.
ap
Anna ne lapsesi jollekin hyvälle ihmiselle joka pitää heistä parempaa huolta....
Taitaa olla sama kirjoittaja molemmissa provoissa.
Laki sanoo että tällaisessa tilanteessa on tehtävä lastensuojeluilmoitus.
Syyttäjä on nostanut syytteenkin luunapista ja tukistamisesta.
Ei tarvitse odottaa siihen saakka, että alkaa olla kyse hengenvaarasta.
Luunappia ei saa antaa minkään ikäiselle, ja erityisen huolestuttavaa on se että äiti ei pärjää edes VAUVAN kanssa. Vauvan. Lastensuojelusta saa apua lapsen kasvattamiseen ja muunlaisten keinojen löytämiseen, ei kukaan ole tätä lasta ottamassa äidiltään pois.
ja sakotkin tulee äidillesi. Ei lapsia saa tukistella.
on ihan hyvä, että viranomaiset neuvovat.
Itselleni ihan uusi sana muuten " nippaaminen" ja " nipata" , joita tän ja sen aiemman ketjun ap käyttävät samalla tavalla. Tarkoittanee luunappia tai vastaavaa?
johon toisen ketjun aihe liittyy. Ihan hyvä sinänsä :)
Tämän on sitten tehnyt joku sen anopin puolustaja, jonka mielestä on ok " vähän" tukistaa. Tai joku muuten vaan provon.
Taisit lukea tuon pitkän ketjun kusipääanopista?