Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Tulee kohta itku tämän naaman kanssa, auttakaa

Vierailija
03.03.2008 |

Lopetin pillerit kaksi kuukautta sitten, koska toivomme lasta. Söin Diane Novia kolmisen vuotta. Nyt naamassa on 58 finniä (joo, laskin) ja takapuolella hiusrajassa lisää. Yrittää tässä nyt sitten olla positiivisella mielellä ja toitotella itselleen, ettei se ulkonäkö nyt niin iso asia ole, että sen takia kannattaisi linnoittautua kotiin. Ahdistaa. Tulisi nyt edes kuukautiset, kp 56 menossa. Ikinä ei ole ollut naama näin paha.



Tulee ihan tuuliviiri-olo, kun halu saada lapsi on kova, mutta jo kahden kuukauden jälkeen tekee jo vähän mieli alkaa popsia noita pillereitä.



Mun iho ei ollut ennen pillereitä näin paha. silti ravasin silloin ihotautilääkäreillä ja kokeilin kaikki mahdolliset ulkoiset avut. Mistään ei ollut apua, kun kyse on hormonaalisesta vaivasta.

Miten mä asennoituisin niin, ettei tekisi mieli repiä päätäni irti?

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
03.03.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Yleisesti raskaus alkaa vuoden kuluessa. Ja sulla oli jo 3kk menny, joten raskaus varmaan pian alkaa! Ja yleensä iho voi silloin hyvin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla