Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mun tokaluokkalaisella tytöllä on 3-5 harkat viikossa. Harrastaa telinevoimistelua ja on kilpailuryhmässä mukana.

Vierailija
17.02.2008 |

Täällä on mammat varmaan kauhuissaan asiasta, mutta tytöillä on hauskaa yhdessä harjoitella ja kilpailla.



Oma tyttöni aloitti jo 2-vuotiaana vanhempi-lapsijumpan, 3v meni omaan satujumppaan ja 5v aloitti telinevoimistelun. Ei varmasti olisi kilparyhmässä jos vasta esim. 7v olisi aloittanut liikuntaharrastuksen. Mutta on tuollakin seurailla alkeisryhmiä ihan kaiken ikäisille.



Itse olen kotiäiti joten aikaa ihan vaan kotonaoleiluun jää harrastuksesta huolimatta yllin kyllin. Tokaluokkalaisen koulupäivät kun on lyhyitä vielä.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
17.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset


Se riittää ihan mainiosti, koska tyttö on aktiivinen harrastamaan liikuntaa myös vapaa-ajalla. Hän käy luistelemassa, hiihtämässä yms. kavereitten kanssa.



Kilpailuihin emme häntä vielä vie kovin usein, koska mielestäni 8-vuotiaan ei vielä tarvitse ottaa urheilua liian vakavasti. Hän käy kisoissa ehkä kerran kahdessa kuukaudessa (itse haluaisi kilpailla enemmän, mutta onneksi 8-vuotiaan ei vielä tarvitse antaa päättää omista asioistaan).

Vierailija
2/2 |
17.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

nostettiin nyt toisena vuotenaan heti kilparyhmään =)

tiesin jo pienenä, että on lahjakas, mutta odottelin koska tulee omaa innostusta, nyt kehittyy kohisemalla ja rakastaa harrastustaan

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi neljä neljä