2,5v pojalle kevääksi haalarit vai takki ja housut
mitäs kokemuksia teillä on? onko haalari 2,5v pojalle vielä parempi vaihtoehto vai joko tässä vaheessa siirrytään takkiin ja housuihin?
Kommentit (3)
niin osta haalari. Pihaleikeissä parempi, kun nää pienet kuitenkin remuaa niin että kaksiosaisessa menee helposti sisäänkin päin jotain. Meillä aina ostettu vain haalari. Jos olisi rahaa enempi niin ostaisin molemmat. kaksiosainen on kätevä jossain tilanteissa, mutta haalarillakin ollaan pärjätty. Nopeasti oppii riisumaan sen kaupasta puolittain jne.
Jos pitäisi valita jompikumpi niin haalari aina niin kauan kuin lapsi toisin haluaa ; ) Meillä siis vielä 5-6 vuotiaanakin ollut isommilla lapsilla haalari käytössä. hyvähän se on jos pukuja on kaksi käytettäväksi samaan vuodenaikaan joten toinen puku voi olla sitten se housut ja takki.
Meillä on tuon ikäisellä molemmat ja niille on käyttöä.