Lue keskustelun säännöt.
miten/missä saisi korjattua vaunujen kuomun, valuu joka töyssystä
20.11.2008 |
alas ja menee hermo kun pitää koko ajan nostella...
siinä on semmonen "kansi" sen kiinnitys kohdan päällä ettei itse oikein varmaan saa eikä uskalla ruveta ronkkimaan.
vaunut on ostettu käytettyinä, ei takuuta :(
Kommentit (3)
ja siinä on tosiaan kansi siinä päällä ettei itse pysty ellei irrota kantta ja siitähän ei tiedä mitä on alla... pystyisikö sille mitään tekemään vaikka alkaisikin itse fiksailemaan.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
jossa on se pyöreä suojus? Vai valuuko koko kuomu (kiristettynäkin) alaspäin eli antaako kuomun/vaunuosan kiinnityskohta periksi? Jos jälkimmäinen vaihtoehto niin pitäisi onnistua kotikonstein, siellä on usein joku ruuvi joko sisä- tai ulkopuolella (tai molemmissa) josta kiristyy.
Meillä ainakin Teutonian kuomussa oli tuota ongelmaa ja niissä on siinä kiinnityskohdassa sellainen "ruuvin kanta", jota saa vaikka kolikolla kiristettyä.