Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
Miten sais paakopan nollattua. Poistin kierukan nyt tammikuussa. Meilla on 2 lasta ja nama raskaudet ovat tulleet ns " yllattaen" . Esikoisen kanssa jatettiin ehkaisy pois ja
12.01.2008 |
ajateltiin, että menee ainakin vuosi ennen kuin olen raskaana. no toisin kävi. Kuopus sai alkunsa varmoilla päivillä. Nykyään tiedän, että sellaisia ei ole :)
Nyt olen kuitenkin ottanut kauheat paineet raskaaksi tulosta. Pelkään, että enää ei tärppää ja tiedon, että tämä jatkuva pohtiminen ei asiaa auta. Mietin vaan, että milloin on eka ovulaatio jne. Haluaisin vaan olla pohtimatta asiaa ja antaa vauvan tulla, jos on tullakseen. Inhoan tällaista suunnitelmallisuutta. Silloin pitää olla seksiä jne. Miten sain rentouduttua ja lopetettua tämän asian vatvomisen!!
Kommentit (1)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Alue: Aihe vapaa
itse uskoisin että varmaan nopsaan raskaaksi tulet kun noin herkästi olet aiemminkin raskautunut.