Nyt meni jo yli sen rajan, että miehen pornonkatselu loukkaa :' (
En näe mitään pahaa pornon katselussa silloin, kun se on vain pieni kimmoke tai lisämauste ennen seksiä.
Mutta viime aikoina meillä on mies katsonut pornoleffaa _samalla_ kun harrastamme seksiä.
En ole mitenkään estoinen, en oikein ymmärrä miksi miehen täytyy katsella muita naisia samalla.
Tämä kaikki saa minut tuntemaan itseni niin riittämättömäksi, tunnen kuin minua ei olisi olemassakaan tai olisin ihan mitätön.
Vai reagoinko liian jyrkästi?
Kommentit (33)
tee itsellesi jotain, jotta mies kiihottuisi sinusta-- laihduta, tee itsesi himoittavan näköiseksi!
tyydyttää itsensä sinuun, niinkuin joku sanoi. Eri asia olisi jos olisit nimenomaan sanonut että haluat katsoa pornoa samalla.
että ap muuttaisi oman ulkonäkönsä pornomallin näköiseksi?
Eivät läheskään kaikki naiset ole likikään täydellisiä, mutta silti heidän miehensä voivat pitää heitä haluttavina ja seksikkäinä.
se vaan saa siitä jotain kicksejä että tuhma leffa pyörii taustalla samalla kun se nai sua, ei todennäköisesti edes katso sitä mitenkään tapittaen ja keskittyen, saa vaan lisäkiihoketta tollasesta " tuhmasta" teosta :)
Meillä mies laittaa aika usein jonku erikoisemman pätkän pyörimään ja alkaa sit laittaa mua, se ei sitte lopulta katso edes koko kuvaa mutta mä tuijotan samalla ku mahallani makaan siinä =D
Vierailija:
Meillä mies laittaa aika usein jonku erikoisemman pätkän pyörimään ja alkaa sit laittaa mua, se ei sitte lopulta katso edes koko kuvaa mutta mä tuijotan samalla ku mahallani makaan siinä =D
hyörii ja pyörii siinä mussa kiinni, joudun joskus huomauttamaan että kato nyt sinäkin tuota, keskity ;)
Vierailija:
hyörii ja pyörii siinä mussa kiinni, joudun joskus huomauttamaan että kato nyt sinäkin tuota, keskity ;)
Parikymppisenä äijät kattelee pornoa noin fanaattisena ja intissä mut ei pitäis enää aikuisena...
Vierailija:
11, mies ei nimenomaan keskittynyt katsomaan sitä pornoo ja sen takia muija käski keskittyä. Tyhmä!
ettei kyse välttämättä ole tylsistymisestä tai ettei hän riittäisi miehelleen, vaan mies varmaan vaan hakee lisäkicksejä niistä pätkistä, niin meillä ainakin, rakastan saamaani seksiä, tykkään vaan tietyistä jutuista välillä mausteena tai mielikuvissa ja joku filmi samalla on joskus ihan kiihottava...
Se on hänelläkin (apn mies) varmaan ajatus mikä siinä on kiihottavaa, että panee muijaansa ja sellainen pätkä pyörii samalla, kai se on jotenkin tuhmaa tms.
En oikein jaksa uskoa noita joidenkin mammautuneiden naisien käsityksiä että jos laittaa pornoa pyörimään, on se sen merkki että ei saa erektiota/siemensyöksyä ilman sitä leffaa eli olemalla ihan vaan naisensa kanssa, jos jollain niin on asiat, niin ihmettelen ja säälin kyllä.
Mutta en usko että apn tapauksessakaan on siitä kyse, miehellä on nyt vaan joku pornokausi menossa, kysy siltä vaikka itse...Aika tökeröä tosin on laittaa niitä pätkiä jos ap ei tykkää, kyllä sen pitäisi olla molempien juttu, jos aplla on sellainen mies mitä jotkut sanoo että miehet ei aina hiffaa noita tunnetasonjuttuja? ;)
Meillä on katsottu yhdessä ja erikseen. Nykyään tuntuu,että ovat laadultaan niin huonoja, että se vie fiiliksen.
Itseäni loukkasi aikoinaan se, että olin mennyt lepäämään esikoisen syntymänjälkeisinä aikoina.
Havahdun ja nousen ja törmään mieheeni housut nilkoissa pornon äärestä. Juuri kun olen naisellisuuteni kanssa haavoittuvimmillani ja olisin itse ollut jo vaille seksiä.
En pystynyt peittelemään tunteitani. sittemmin asia selviteltiin.
Nyt kun ikää on liki 40 tuntuu vertailu taas turhan kovalta.
Meillä kyllä katsotaan yhdessäkin pornoa ja joskus laitan miehen katsomaan pornoa ja otan häneltä samalla suihin. Kiihottaa miestä kovastikin ;)
Vaimo on vaimo, hänen kanssa on tunteet pelissä ja vartalo on sivuseikka.
Se leffa ja ne näyttelijät on tuhmaa fantasiaa, jonka ei pitäis kyllä olla keneltäkään pois.
Mikä helvetin etuoikeus naisella on määritellä mikä on oikeanlaista seksiä ja mikä ei?
Tietenkään sitä oikeutta ei ole yksin miehelläkään. Mutta come on, se on vain pornoa. Jos miehesi saa siitä lisäkiihkoa, niin eikö se ole ihan kiva juttu?
Mietippä tilannetta näin: Jos sinä pidät suuseksin saamisesta, mutta miehesi ei antamisesta ja hän kuitenkin sitä antaisi, niin se saisi sinut rakastamaan häntä enemmän?
Toiselle on helppo antaa asioita joista itsekin pitää. Mutta siinä vaiheessa kun antaa jotain, mistä ei itse pidä mutta tietää toisen pitävän, se on todellista välittämistä ja rakastamista.
Meillä toimitaan näin, joka suuntaan. Seksielämämme ei ole tylsää, vaan monipuolista ja hyvää.
jos kerran koet tuon kuvottavaksi ja vastenmieliseksi. En itsekään hyväksyisi moista.
Kyllä minä haluan aktin aikana ja muulloinkin olla miehelle se ykkönen ja en lähde kilpasille pornopirkkojen kanssa.
Onko olemassa sellaisia filmejä joissa esitellään ainoastaan jättikulleja ja jos on niin pistä sellainen kiekko pyörimään kun ukkosi panee sua ja odottele kommentteja. Luulen ettei miehesi itsetunto kestäisi todella hyvin varusteltuja kulleja kun panee sua koska en usko että sillä on kovin suuri vehje.
mahdollisimman paljon pyykkilauta -six-packejä !
siinä tilanteessa ei saa tapahtua MITÄÄN, mikä ei ole molemmista ok. Ja jos pornoleffa ei ole siinä tilanteessa ap:n mielestä ok, niin sitten sellaista ei siinä pidä olla. Ja ihan turha syyttää ap:ta tiukkapipoisuudesta, hän vaikutti minusta varsin suvaitsevalta naiselta. Mutta jos ei pornoa seksin taustalle halua, niin sitten ei ja se on täysin normaali ja oikeutettu halu.
saako joku oikeasti tollaisesta seksistä tyydytyksen?
Vierailija:
hyörii ja pyörii siinä mussa kiinni, joudun joskus huomauttamaan että kato nyt sinäkin tuota, keskity ;)
se ei ole ok. Te kaksi siinä kuitenkin seksiä harrastatte. Tuollainen seksi on sitä että mies vain tyydyttää itsensä sinuun.
Kysymys on ennen kaikkea tavasta millä tuo tapahtuu. Voisin ajatella että tuo olis ok jonkinlaisena mausteena. Mutta väärin käytettynä mausteetkin saa aterian pilalle.