Kertoaa,miten ajatte aläpää karvanne,ettei iho mene rikki?
laitatteko rasvaa tms lopuksi,entä desinfiointi?Höylä?Kone?
Kommentit (11)
ja seuraavana päivänä piikkisänki... Seksikästä.... =(
Googlatkaa " EFI Intuition" . Jostain syystä suunnilleen ainoa systeemi, josta erityisesti " bikinialueeni" ei mene näpyille.
t: 5
saatte veren lentämään? Käsittämätöntä. Itse ajan aina uudella höylällä niin ei tule edes näppyjä.
toivottavasti ei tule näppyjä, minulle kun yleensä tulee niitä. ja armoton kutina aina kun sänki tulee... nyt kun sänki tulee niin aion kokeilla ajaa sen pois epilaattorilla, jos vain pystyn ;)
kun aloin ajelemaan koneella, ongelma katosi. Ainut on vaan se, että jää pienenpieni sänki.
Iho menee rikki ja seuraavana päivänä on kutittava sänki.
Vahalla saa paljon parempaa jälkeä! Sattuu aluksi, mutta siihen turtuu ja vahaustekniikan oppii nopeasti. Mulla pysyy melkein kaksi viikkoa paikat sileinä ja sänkikin on paljon pehmeämpää, eikä pistele.
Minulla myös ajellessa tulee näpyt ja kun ne lähtee niin onkin sänki jo. Ei kiitos!
Ei tule pistävää ja kutiavaa sänkeä.
sellainen purnukka. Kangasliuskat tulee mukana. En oo varma saisko tota käyttää bikinialueelle, mut mulle toimii.
Se on sellainen valkoinen purkki jossa vaaleankeltainen kansi. Maksaa 7-10¿ ja kestää tosi monta vahausta (liuskat voi käyttää uudestaan)
joskus tulee silti haavoja.
Jotkut laittaa vauvojen sinkkisalvaa ajelun jälkeen.