Kumman valitsisit? Lahjakortti erotiikkaliikkeeseen vai lastentarvikeliikkeeseen?
Kommentit (7)
erotiikkaliikkeeseen. Ihan vain siksi, että nyt sieltä itse voisin jotain ostaa, eikä lapsi tarvitse mitään ;)
olla miehen ilona koko ajan. Voi rauhassa keskittyä lapsiin ja lepäämiseen eikä suihinottoihin ja peppuseksiin.
En todellakaan haluaisi mieheltäni lahjaksi lastentarvikkeita, eli jos noista pitäisi valita, niin erotiikkaliikkeen lahjakortti, kiitos!
yritetään vaan päästä mahdollisimman helpolla
niin ottaisin lahjakortin lastentarvikeliikkeeseen. Mutta mieheltäni en sitä haluaisi! Vaan siinä tapauksessa lahjakortti sinne erotiikkaliikkeeseen..
Omalta mieheltä lastentarvikalahjakortti tuntuisi tyhmältä sen takia, että samasta pussistahan ne lastenjutut kuitenkin ostetaan, eihän se lahja silloin ole vaimolle itselleen.
Muuten erotiikkaliikkeen lahjakortti olisi hyvä, mutta koska vaimo nyt on raskaana, ei se ole kauhean kiva lahja (" Kun vauva syntyy, päästään taas bylsimään ihan hulluna!!" ).
Miten olisi lahjakortti, jonka mukaan vaimo saa kuukauden ajan kahvinsa sänkyyn asti kannettuna / joka ilta jalkahieronnan tms.?
En osaa päättää.