Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Hyvä lämpöpussi vauvalle kaukaloon & vaunuihin?

22.10.2007 |

Olisi siis vauvalle hakusissa lämpöpussi joka kävisi kaukaloon & vaunuihin. Löysin nettikaupan jossa olisi kivan näköisiä lämpöpusseja:



http://www.lastenhuone.fi/catalog/categories.php?cPath=22_85_207



Onko kellään kokemusta noista pusseista?, entä tilaamisesta kyseistä kaupasta?. Että uskaltaako huoletta tilata..

Tuota untuvapussia mietin, kun joudumme kaukaloon vauvan pakkaamaan ainakin 2 kertaa päivässä & ulkona varmaankin vauva nukkuu läpi talven tietty pakkasrajojen mukaan. Että olisikohan hyvä..?

Vai olisiko jollain kokemuksia jostain muusta pussista jota voisi suositella?. :)



Kyselee prinsessa & poika 5pvää.

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
22.10.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä on käytössä Lumikidsin fleecetopattu lämpöpussi jota käytetään sekä kaukalossa että vaunuissa. Todella hyvä ja kätevä! Tämä on meillä: http://www.lastenvaatteet.com/product_info.php?cPath=1103_30&products_i…

Vierailija
2/6 |
22.10.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä on käytössä beigen värinen pussi. Kaunis ja yksivärinen ja sopii meidän ruskeiden vaunujen kanssa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
22.10.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset
Vierailija
4/6 |
24.10.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Noita muitakin pusseja olen nyt tutkiskellut, tosin värit ei ole minulle oikein mieleiset.. Jotenkin tuo vaaleansininen (ruskeisiin vaunuihin myös) lastenhuoneen sivulla vaan houkuttelisi. ;)

Eli olisiko jollain kokemuksia siitä tai tilaamisesta tuolta?.



prinsessa & poika 1vko

Vierailija
5/6 |
28.10.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

untuvatäytteisiä, joten hinta selittyi sillä, esim. 90 - 150 euroa. Me ajattelimme hankkia Eisbärchenin beigen turvakaukalopussin, 28 euroa, jos se vain vaikuttaa hyvältä sitten, kun liikkeessä livenä näkee. Jos ei ole hyvä, toinen vaihtoehto on tuo Lumi-lämpöpussi vaikka ruskeana, kun turvakaukalo on vihreä.



Onko teillä kokemuksia niistä eri pintamateriaaleista ja niiden puhdistamisesta? Joissakin on päällä nylon, toisissa mokkajäljitelmä ja joissakin teddykangas. Sisällä on usein fleeseä.



Onkohan muissa irrotettavaa vuorta kuin tuossa Pikkukengurun myymässä Folklore-pussissa? Jotenkin näyttää vain hankalalta tuo yläosan kiristyksen ryppyisyys.

Vierailija
6/6 |
30.10.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos vielä tulisi vastauksia..