Musta Kadi on ihana luonnonlapsi! Pia on ärsyttävä nirppanokka, joka sais lentää ulos!
Kommentit (5)
Kadin etu on, että on tarpeeksi tyhmiä ihmisiä, joihin sen läpinäkyvä " luonnonlapsi" esitys uppoaa kuin häkä.
Se on just sitä tyyppiä, joka ei ikinä koskaan tee mitään vain jonkun toisen hyödyksi ja on luonteeltaan aika kylmä. Puhumattakaan siitä, että se on aikuiseksi naiseksi hävettävän laiska!
Tämän kaiken se peittää hihitykseen, höpsöilyyn ja mukaherkkyyteen, jolla saa säälipísteet tehokkaasti.
Mun tuttu on just tuollainen, kamala ihminen. Siksi en varmaan pidä Kadistakaan.
Mutta niin se kansaan uppoaa, että Kadi voi vaikka voittaa, siltä alkaa näyttää!
mutta onhan se kadi laiska mutta silti on myös hyvä tyyppi;) piialla on vittumainen luonne siks varmaan piti henkan puolia kun jätkäkin oli täys vittu
Vaikka Piia valittaa, hän ottaa muita huomioon ja kontaktia heidän kanssaan, kuuluu joukkoon ikäänkuin.
Kadi taas on jotenkin sellainen yksinpalava tuikku. En usko, että hänellä on yhtään todellista läheistä ystävää tosielämässäkään, kavereita vain.
Hermoheikko laiskiainen.