Vauvalle talvikengät
Ostaako 10kk ikäiselle pojalle stockalta superfit talvikengät? kävelee vasta tukia vasten. kannattaako ostaa vielä kenkiä?
Kommentit (3)
Tarrakiinnitteiset Pionin kengät oli meillä. On miljoona kertaa lämpimämmät kuin toppatöppöset ja kenkien kanssa vauvan voi päästää konttamaan maahankin ja kiipeämään leikkipuistossa telineitä vasten.
En kylläkään mitään goreja vielä edes harkitsisi, en myöskään kyllä Kuomiakaan. Nuo Pionit on ihan hyvät. Tuonikäiselle sellaiset kengät, jotka tukee nilkkaa. Ei tarvitse kosteussuojaa ja lämmöstä: en jaksa uskoa että ulkoilisitte talvella monta tuntia leikkipuistossa. Eiköhän se ulkona kävely tuossa vaiheessa ole vielä vähäistä. Eli ihan perus kengät, joilla kuitenkin tarkenee olla ulkonakin. Muista sukkavara.
Mutta ton ikäisillä ei tarvi olla vielä niin hyvät kuin leikki-ikäisillä