Akilla on paljon pahempi ja rumempi historia kuin Kadilla!! Kumpaa te puolustatte ja kehutte?? Akia!!
En ymmärrä??
Akin käytös japani iltana oli sellaista, etten yhtään yllättynyt hänen rikollisesta taustastaan.
Kommentit (5)
En sen kummemmin ole kummankaan puolella, molempien käytös Japani bileissä oli ala-arvoista. Kadi on täysin itsekeskeinen, eikä välitä kenestäkään muusta, sitä sitten kännissä hokeekin.
Akin juttuihin olen kyllästynyt, alapääjutut ei oikein istu nelikymppisen miehen suuhun.
Mutta se johtaako Ässäarpa varkaudet viidentoista vuoden jälkeen huoritteluun yms käytökseen...
Ei vaikuta mielipiteeseeni tuo kirjoitus.
3. joka ei ollut lukenut uutisia, vaan haravoi lehtiä.
Ne ovat oikeasti rikollisia, en tajua miten ne on hyväkystty ohjelmaan mukaan :-/ Muutenkin tyypit on mitä on, mutta ei Kadia tietääkseni rikoksista ole tuomittu (tai muitakaan kuin Heli ja Aki).
Varsinkin kun vielä nykyisinkin puhuu lähtevänsä ryyppyillan ja -yön jälkeen ajamaan heti aamulla. Montakohan kertaa se on oikeesti ajanut kännissä??!!
BB-Akin raju rikoshistoria!
27.9.2007 11:11
Lehti: Tuomittiin kahdeksan kuukauden ehdolliseen vankeurangaistukseen.
(SUBTV)Big Brother -ohjelmassa kisailevan nigerialaistaustaisen Aki Abiodunin, 36, menneisyys on hurja. Oulun käräjäoikeus on tuominnut miehen peräti viidestä eri rikoksesta. Aki on tuomittu muun muassa ryöstöstä, petoksesta ja rattijuopumuksesta.
Tuoreen 7 Päivää -lehden mukaan Abiodun joutui ryöstön yhteydessä kolmeksi päivää tutkintavankeuteen ja sai tekosestaan kahdeksan kuukauden tuomion. Rikollinen menneisyys pitää sisällään myös tuomiot kätkemisrikoksesta, jatketusta petoksesta ja näpistyksestä.
Viidestä vahingonteosta, kahdesta varkaudesta ja kahdesta näpistyksestä oli tuloksena neljän kuukauden ehdollinen tuomio. Rikokset tapahtuivat 1990-luvun alussa.
Abiodun työskenteli ennen BB-taloon menoaan Stockmannin varastossa logistiikkatehtävissä. Oululaislähtöinen Aki asuu tällä hetkellä Helsingissä. Mies tunnettiin aiemmin nimellä Akindele