Kokemuksia Me and I -lastenvaatteista?
Onkos täällä kellään kokemuksia ruotsalaisesta Me and I -lastenvaatteista? Ovatko ne kalliita / hyvälaatuisia / kestäviä / millainen on jälleenmyyntiarvo?
Löysin niitten kotisivut ja vaatteet ovat aika hauskan näköisiä! Jotenkin erilaisia kuin kaikki muut mihin olen törmännyt. Luultavasti noita saa vain tilaamalla netistä?
Kommentit (3)
M&I on vasta tänä syksynä rantautunut Suomeen, vaatteita myydään kotikutsuilla. Hinnat löytyvät nettisivuilta, klikkaa vaatteen kuvaa uudestaan, niin saat tarkemmat tiedot. Trikoopuseroiden hinnat pyörivät muistaakseni n.20-25 euron tietämillä. Ihanan värikkäitä vaatteet kyllä ovat ja muutama uusi vaate tulee valikoimiin melkeinpä joka kuukausi. Suomessa myytävä mallisto vaihtuu mun tietojen mukaan kokonaan ensi vuoden alkupuolella, olikohan helmikuussa.
Me&I- vaatteet ovat todellakin saatavissa vain kotikutsuilta. Netin kautta voi jättää yhteydenottopyynnön ja ilmottautua emännäksi. Pidin yhdet kutsut ja saimme ensimmäiset vaatteet. Ovat vahvan tuntuisia trikoita. Plyysitunikat ja leggarit samoin kuin plyysihousut ovat pehmeitä ja laskeutuvia. Siisti yleisvaikutelma. Hinnat samoissa kuin Po.P, Lingon & Blåbär tai Marimekko. Ehkä osa edullisempaakin. Ihanan harvinaisia ainakin, ei ole ihan samanlaisia jokaisella päällä. Ja niinhän se on, että harvinainen on aina vähän arvokkaampaa..
Mutta kokeileppa etsiä tuolla haulla koska niistä on kyllä keskustelu paljonkin täällä aiemmin. Käsittääkseni ne myydään kotikutsuilla.