Lue keskustelun säännöt.
Milloin alekaupoille seuraavaa vuotta varten?
19.10.2008 |
Hei!
Jos haluaisin ostaa alesta ensi talvea varten ihanan mutta kalliin talvihaalarin, koska minun pitäisi olla liikkeellä? Sisukkaassakin on jo ale, mutta odottaisinko vielä parempia aleprosentteja?
Kommentit (2)
Yleensä pieniä (74-92) ja isoja kokoja(128 ylöspäin) riittää vielä loppualeissakin, siitä väliltä koot loppuvat aika äkkiä.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Jos haluat jokun tietyn tietyssä koossa osta heti kun on pieninkin ale. Jos taas ei ole niin väliä saatko sen oikean kokoisena tai saatko sitä olenkaan niin sitten voit odotaa helmi-maaliskuun vaihteeseen ja ostaa isommilla prosenteilla jos niitä on jäljellä.
Itse odotan maaliskuulle ja ostan isoilla prosenteilla sitä mitä on jäljellä, jos on mitään. Jos haluaisin ehdottomasti jonkun tietyn ostaisin sen jo nyt.