Kylläpä säälitti tänään kaupassa.
Kävinpä tänään kaupassa ja siinä pihalla viereiseen autoon meni erittäin vanhan näköinen (lie rasitus tehnyt sen vanhuuden) nainen 3 vuotiaan tyttönsä kanssa. Naisella oli kamalat silmäpussit, hiukset oli vedetty hätäisesti ponnarille jne. kyllä säälitti katsoa tuommoista.
Itse en pystyisi elämään noin. Ensimmäisenä lapsi, sen jälkeen kissojen hoito, siivousta vähän ja sen jälkeen itseni hoito ja jos jää aikaa, niin siivoilen, tai käyn tietokoneella..
En ymmärrä miten joku ei jaksa pitää huolta ulkonäöstään. yh.
Kommentit (8)
Ei kaikki ole aina sitä miltä näyttää. Hyvä, että sinulle ulkonäkö on tärkeä asia. Kaikille se ei kaikissa elämäntilanteissa ole.
järkyttymään. No ei voi muuta sanoa, kun vähästä sun mielesi sitten järkkyy. Mitä tapahtuu, jos näet esim. vammautuneen ihmisen?
Kyllä oli hoono soomi tekstiä toi, ap! Ihan karseeta!
Ok, puhutaanpas niin kuin aikuiset. Minä olin tänään myös aika räjähtäneen näköinen kun kävin kaupassa nuorimmaisen kanssa (rattaissa istui). Kotona odotti kylläkin vielä kaksi tenavaa. Toinen sairas. Minä myös. Kaksi yötä on valvottu kun nuorin oli kuumeessa ja kamalassa räkätaudissa. Itse tulin viime yönä sairaaksi, mutta kaupassa oli pakko käydä ja apteekissa hakemassa lisää lääkettä. Että ei sitä aina jaksa itseään laittaa, varsinkaan jos on sairas!
todettiin vakava sairaus.
Vierailija:
En ymmärrä miten joku ei jaksa pitää huolta ulkonäöstään. yh.
vastahan täällä oli toooooosi pitkä ketju kun mammat huokaili siitä, että osa naisista ei laittaudu. Oikein suututti kun osa naisista heittää hukkaan kauneutensa, eikä laittaudu joka päivä ja pue hametta päälle yms.
Suurin osa palstan mammoista kulki kevyt meikki kasvoilla ja tyylikkäät vaatteet päällä.
Kyllä se ei ole taatusti av:mamma, kenellä oli tukka poninhännällä.
what! Ei tarvitse katsoa jos ei miellytä!
...sitä paitsi, oletko varma, että se nainen oli tytön äiti?