Laittaisinko ihastukselle tekstiviestin? Oon kyl naimisissa ja lapsiakin on,
mutta kun miestä ei taida tämä perhe kiinnostaa ollenkaan. Ihastus ois vaan niin ihana mies...
Kommentit (5)
Jos nykyinen suhde on huono, tee sille ensin jotain (yritä parantaa tai lopeta koko juttu) ja ala vasta sitten touhailla muiden kanssa. Muuten elämä menee sotkuiseksi.
mies mukamas rakastaa mua, mutta ei jaksa olla kotona kiljuvien lasten takia
Laita, jos se sinua piristää! Älä päästä liian pitkälle, käytä siitä saamasi energia omaan parisuhteeseesi!
Mieti nyt tarkkaan mitä teet ja mitä seutauksia sillä voi olla. Tee niin kuin sinusta tuntuu parhaalta vaihtoehdolta. Mutta jos haluat eroon ny´kyisestä suhteestasi onkohan tuo paras keino?
Keskustele miehesi kanssa ja kysy miltä hänestä tuntuu. Onko liittonne ohi ja pitäisikö ottaa uusi suunta?
Mieti nyt vähän haluatko lähteä tielle, jonka päätepisteessä lastesi perusturallisuus on pysyvästi vaurioitunut ja itsekin olet vuosikausia onneton. Eroaminen ei ole pikkujuttu vaan useimmile elämän vaikein kriisi, josta toipuminen vie KAUAN.