Huutonet myyjille pari pikku pyyntöä. ov
-Laittakaa ne postikulut ilmoitukseen! Jos ette tiedä, niin laittakaa sitten arvio, tyyliin: 2.7 euroa, jos menee vähemmän, niin maksan erotuksen takaisin.
-Tehkää selvät otsikot (mistä selviää vaatteen koko ym.). Otsikoita ei todellakaan tarvitse koristella, tyyliin: #%)#&%" %" hame#%%##&, myös tällaiset otsikot: PoJaNvAaTePaKeTtI on todella epäselvä! Rasittavaa lukea.
-Älkää kirjoittako koko ilmoitustekstiä isolla.
-Ilmoitukseen ei tarvitse laittaa hirveätä hakusana litaniaa. Kyllä ne tekstissä olevat sanat löytyy haulla..
-Jos laitatte lisäkuvia kohteeseen, älkää laittako sellaisia jättikuvia, jotka ovat koko näytön levyisiä. Ne hidastavat kohteen avautumista todella paljon.
-Sen college sanan voisi kirjoittaa oikein.
Kommentit (6)
miten niitä lisäkuvia saa laitettua? Muuten kyllä toimin ap:n toivomalla tavalla, vaikka olenkin ollut vasta viikon huutiksen pauloissa. :)
Vierailija:
miten niitä lisäkuvia saa laitettua? Muuten kyllä toimin ap:n toivomalla tavalla, vaikka olenkin ollut vasta viikon huutiksen pauloissa. :)
Ja tämä on AIHE VAPAA, jos et sattunut tietämään. Taidatkin olla sellainen myyjä, joka ei osaa tehdä selviä ilmoituksia.
Älkää please käyttäkö otsikoissa keltaista väriä. Se hukkuu taustaan.
Tässä aloittelijoille sopiva ohjesivusto:
http: //nettihuutokauppaopas. urli. net/
ja tuolta sivulta yläpalkista faq-kodasta klikkaat, niin viimeisenä kysymyksenä löytyy lisäkuvien tekemisestä ohjeet.
Onnea kauppoihisi!
Jättäkää ne koristukset ym. bling-bling " migreeni kuvat" pois. Kiitos.