auts, himoitsen tässä raskaudessa hampurilaisia KOKO AJAN! Edellisessä raskaudessa himo oli
sentään tuttu ja hyvä perunamuussi. nyt vetelen hampparin per päivä. nolottaa toki mutta täähän on aikaa jolloin saa vähän hemmotella itteensä.
Kommentit (15)
tuli 15kg fiksuilla himoilla joten 3 kg saa tässä raskaudessa olla lihomisvaraa :)))
mies haki pizzeriasta. Lisäksi söin salmiakkia, en tosin niin usein kun olisin halunnut. Haitallista kun on. Painoa tuli 10 kg ja kaikki lähti pois imetyksessä.
En ole niistä piitannut ennen enkä jälkeen raskauden, mutta silloin en paljoa muuta edes ajatellut.
Onneksi vaihtui. Eka oli nimittäin hot dogit. Näin ketsuppimainoksen ja lähdin siltä istumalta kauppaan. No paljoa en pystyny syömään oksentelun takia. Painoa tuli 800g.
Vierailija:
Ei nyt varmaan poskettomasti kannata itseään hemmotella, vrt Heidi Sohlberg..
Kuulut niihin, jotka lihovat raskauden aikana 30 kiloa ja valittavat sitten loppuelämänsä " raskauskiloja" . Säälittää tollaset läskit, jotka eivät voi myöntää olevansa ahamatteja, vaan laittavat syöpöttelynsä raskauden piikkiin. Ettekö tajua miten noloja olette.
Raskaus on lihaville hyvää syy antaa kontrollin pettää, ja " laittaa mies keskellä yötä hakemaan sipsejä, kun raskaushormonit määrää" . BBBBUUUUUUUUUUAAAAAAAAAAAAAAHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHH. Läskit ON NIIIIIIIIIIN SÄÄLITTÄVIÄ SELITYKSINEEN.
hampurilainen päivässä saattaa aiheuttaa esim. maksallesi. Ilmeisesti kuulut sitten niihin, jotka vetävät hyvin mielin röökiä ja alkoakin raskausaikana, kun ei näköjään oma ja vauvasi hyvinvointi kiinnosta.
Vierailija:
Raskaus on lihaville hyvää syy antaa kontrollin pettää, ja " laittaa mies keskellä yötä hakemaan sipsejä, kun raskaushormonit määrää" . BBBBUUUUUUUUUUAAAAAAAAAAAAAAHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHH. Läskit ON NIIIIIIIIIIN SÄÄLITTÄVIÄ SELITYKSINEEN.
Olen se, joka himoitsee raskausaikana popcorneja. Koko raskaudessa (menossa rv 25) on painoa tullut nyt kaksi kiloa. Esikoista odottaessani söin suklaata joka päivä, ja paino nousi yhteensä 9kg, mikä on ihan ihanteellinen määrä odottavalle äidille.
ja myönnän toki pitäväni suklaasta ja popcornista muutenkin. Muuten elän tosi terveellisesti, olen hoikka ja harrastan urheilua (en raskausaikana), joten en usko herkuttelusta olevan haittaa vauvalle.
Se on ihan totta, että raskausaikana voi tulla himoja erilaisia ruoka-aineita kohtaan. Vaikka itsellä ei olisi, voi jollain muulla olla, ymmärrätkös? Toki toisilla parempi itsekuri, eivätkä lihota itseään 20kg. Mutta voi voi meitä, jotka ihan kurittomia olemme.
ja mies palvelee...! :)) eikä nolota yhtään kun tietää että arkiminä kuluttaa ne perseeseen kasaantuneet kilot sitten pois :)
enkä oo edes raskaana. Kiitti vaan.
Ei nyt varmaan poskettomasti kannata itseään hemmotella, vrt Heidi Sohlberg..