Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Miksi hoitoalalla ei hakeutuda aktiivisesti vaativimpiin tehtäviin?

Vierailija
28.08.2026 |

Esim. hems-pelastajaksi finnhemsiin, osastonhoitajaksi, leikkaussalihoitajaksi, anestesiahoitajaksi jne.

 

Mennään helpoimman kautta. Miehenä kiinnostelisi erittäin paljon joku hems-pelastajan, leikkaussalihoitajan tai anestesiahoitajan tehtävät leikkurissa. Instrumenttihoitajan tehtävää ei taida varsinaisesti olla erikseen.

t: Juha Hernesniemen kirjan lukenut

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
28.08.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tatuointipoistoissa hirveät jonot. Niillä hyvä palkka. Miksi työ ei kelpaa ? Suomalaiset menee puolaan poistamaan tatuoinnit.

Vierailija
2/5 |
28.08.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Entä jos haluaa perhettä ja lapsia, jaksaako hanskata kaiken?

Jokainen tavallaan, laadukkaat rivityöläiset ovat yhtä lailla tärkeitä ja pystyvät kyllä kehittymään halutessaan omissa tehtävissään.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
28.08.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Miksei hoitajat hakeudu myyntijohtajiksi tai analyytikoiksi?

Vierailija
4/5 |
28.08.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

No Kai noikin paikat on jo täytetty, eli moni hakeutuu. 

Vierailija
5/5 |
28.08.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tuttu on töissä husissa. Osastonhoitajan työ on suurelta osin varsin epäkiitollista henkilöjohtamista. Rivityöntekijän tarvitsee huolehtia potilaista liiqn pienin resurssein  mutta työt ja työpaikan ihmissuhdeongelmat eivät tule kotiin asti viemään yöunta.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi kaksi kaksi