Tuntuuko siltä että nykyhallitus on Suomen huonoin hallitus ikinä!
Tuntuuko siltä että meillä on ehkä maailman urpoin hallitus?
Kommentit (77)
Miten pitkältä ajalta haluat vertailua tehtävän? Kysyjä taitaa olla nuorehko jolla ei kokemusta 50 -luvulta alkaen, korkeintaan tältä kaudelta. Ja ei, ei todellakaan ole huonoin.
Asko Ehon hallitus oli samaa kuraa mitä nykyhallitus on.
Sanna Marinin wokehallitus tuhosi Suomen. Saatanan tunarit!
Meillä on EK:n hyvä hallitusohjelma. Sillä perusteella meillä on typerin hallitus ikinä.
Aina kun kokoomus on hallituksessa niin suomen asioita paskotaan totaalisesti.
Vierailija kirjoitti:
Meillä on EK:n hyvä hallitusohjelma. Sillä perusteella meillä on typerin hallitus ikinä.
Itäraja on onneksi kiinni. Ei tule turvapaikathakijat enää rajan yli. Ennen sitä vain tallusteltiin tänne ja huudettiin "Asylum".
Vierailija kirjoitti:
Asko Ehon hallitus oli samaa kuraa mitä nykyhallitus on.
Jos Sana 'rahaa on' olisi ollut pm 90-luvun lamassa, mitä olisi tapahtunut? Kansainväliset rahoittajat olisivat katkaisseet lainaamisen, kun menoja olisi kasvatettu järjettömästi. Seuraus olisi ollut parempi?
Kaverit, jotka luulevat pikavippien auttavan rahapulaan, näkevät unia.
Nykyhallitus on niin kaikilla objektiivisillakin mittareilla surkea, että uskottavuus mennyt kai lopullisesti. Kukaan ei edes odota enää minkään sujuvan tai onnistuvan.
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Asko Ehon hallitus oli samaa kuraa mitä nykyhallitus on.
Jos Sana 'rahaa on' olisi ollut pm 90-luvun lamassa, mitä olisi tapahtunut? Kansainväliset rahoittajat olisivat katkaisseet lainaamisen, kun menoja olisi kasvatettu järjettömästi. Seuraus olisi ollut parempi?
Kaverit, jotka luulevat pikavippien auttavan rahapulaan, näkevät unia.
Ei vaan pankkien olisi pitänyt antaa kaatua eikä käyttää meidän veronmaksajien rahoja kapitalistien pelastamiseen.
On tämä hallitus hyvääkin tehnyt, mutta suurissa asioissa se on saanut aikaan hirveää kurjuutta ja epätoivoa. Tästä ei nousta pitkään aikaan, vaikka taloudessa hentoa kasvua olisikin. Joidenkin loppuelämä on pilalla tämän hallituksen päätösten seurauksena.
ei, juuri päinvastaiselta, kun vertaa edelliseen.
huonoa on se, että hallitus taipui säästötavoitteissaan eikä pitänyt kiinni suuremmista säästöistä.
jos nyt pari hallitusta kiristäisi vyötä tiukalle, saataisiin valtion lainojakin maksettua pois ja korkomenot veloista saataisiin suomalaisten hyväksi on järjetöntä maksaa useita miljardeja korkomenoja joka vuosi. se ei tapahdu vuodessa, mutta vuosikymmenen aikana…
Marinin oli vielä ziljoonasti huonompi. Täysin vastuutonta velkaantumista eli tuhlausta Unipereineen kaikkineen. Median suojeluksessa oli aivan liikaa.
On aika outoa kun kertovat etyä rahat ei riitä ja pakko säästää sekä leikata menoja. Kuitenkin rahaa riittää hipuloitavaksi tunnin junaan, helsinki gaardeniin sun muuhun puoluekaveri puuhasteluun.
Tilastojen mukaan huonoin koskaan.
Perskokkare hallitus on sen sortin sontakasa että siitä ei löydy mitään hyvää vaiika kuinka yrittäisi.
Orpo ja Purra ovat pilanneet Suomen.
Ei lainkaan. Tämä on Suomen historian tehokkain ilmastohallitus, pienentänyt hiilijalanjälkeämme enemmän kuin yksikään hallitus aiemmin. Aiemmat hallitukset ovat ainoastaan äänestäjien mieliksi suu vaahdossa puhuneet, kuinka elintaso "pitäisi" alentaa kestävälle tasolle, mutta mitään eivät tehneet asian hyväksi. Päinvastoin, verorahalla aiemmat hallitukset ovat tukeneet avokätisesti luonnonvarojen kulutusta ja korkean hiilijalanjäljen ylläpitoa siellä täällä. Nyt nuo rahahanat on laitettu pienemmälle ja leikataan kovalla kädellä ilmastotalkoiden ulkopuolella olleiden julkisen sektorin ja järjestöjen hiilijalanjälkeä. Ilmasto kiittää!
Ei tunnu! Ei ole! Edellinen oli!