Mies 40+ haluatko vielä lapsia?
Itse olen 42 ja kaksi poikaa 15v ja 12v ja enempää lapsia ei tule, vasektomiakin tehty. Olen eronnut ja muutama suhde lapsettomien naisten kanssa kariutunut kun haluavat oman lapsen. Nautin jo vapaudesta, matkustelusta ym kun lapset jo isoja.
Kommentit (4)
Olisinpa tavannut kaltaisesi miehen vuonna 2006. Speksit täsmäsivät muuten, mutta miesystävälläni taisi olla vielä vauvakuume, vaikka oli kaksi teiniä. Olen vela ja tiemme erosivat, kun mies vielä haikaili iltatähtiä ja sellaisen myös tekaisi jokunen vuosi eromme jälkeen.
Haluaako mies lapsia vs haluaako mies tulla isäksi. Vissi ero. Ohis. Jatkakaa.
En halua. En yksinkertaisesti jaksaisi enää. Toki asiaan vaikuttaa myös jätetyksi tuleminen. Enää en kasvattaisi yhtään lasta ilman puolisoa, vaan antaisin adoptioon, jos jättävä puoliso ei häntä hoitaisi kokonaan. Tämän tekisin puolisolle selväksi jo ennen lapsen hankkimista. Nykyiset lapseni kasvatin, koska heidät olin hankkinutkin ilman tietoa jätetyksi tulemisesta.
No en! Olen jo isoisä! Ikäni 46 ja tytär 23 ja hänellä 2 vuotias poika ja odottaa toista lasta.