Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Antakaa paljon hyviä vinkkejä grillijuhlien järjestämiseen!!aa

Vierailija
17.05.2007 |

Omakotitalo valmistui vihdoin ja kaikki hyvät ystävät on kutsuttu meille viettämään iltaa ilman lapsia. Grilli olisi tarkoitus pistää kuumaksi ja boolia tehdä. Osaisiko joku suositella suht. kohtuuhintaista & hyvää grilliruokaa isolle porukalle (n. 20 ihmistä)??? Entä erinomaista boolireseptiä (viinakset ostettiin jo aikaa sitten Tallinnasta) - miten boolista saa hyvänmakuista????

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
17.05.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

siis teillä on normaalin kokoinen grilli. No siinä tuskin saat kaikille samaan aikaan käristeltyä että melkein tekisin foliopusseihin perunaa, bataattia, kukkakaalia, parsaa, öljyä+mausteita. Ja paistaisin niitä ensin. Sitten foliot kiinni ja lihat tai kanat paistumaan ja kun on ne valmiita siirtäisin lisukkeet lämpöön ja muut pöytään. Patongin sekä salaatin. Kaikki varmasti maistuu ulkoilmassa.



Kokeilkaa ensin omalle perheelle tämä ehdotus niin tiedätte miten grilli toimii ja mitkä ainekset sopii teille. Saatte mausteet kuntoon sekä juomapuolen.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla