Lue keskustelun säännöt.
Työvoimaneuvoja suositteli tekemään LinkedIn profiilin, ei olisi pitänyt siitä on tullut 40+ kotiäitien somekanava
12.05.2026 |
luulin että siellä verkostoidutaan ja tuodaan omaa ammatillista osaamista esille eikä juoruta suvun kuulumisia ja lapsihuolia.
Kommentit (2)
Joo, ihan paskaahan tuo LinkedIn nykyään on. Itse olen pitänyt lähinnä yhteystietokantana ja jättänyt ne keskustelut muiden hommiksi, taso on kuin vauva palstalla. Sitten kun tarttee johonkin hommaan jotain, niin voi käydä vain yhteystietolistan läpi ja kattoa ketä on nykyään missä.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Mikrosoft omistaa linkedinin eli kyseessä on taas uusi tiedonkeruualusta + turha somepalsta ns. omien pierujen haisteluun kuten joku tuostakin itsekehujulkaisujen palstasta tokaisi.
Lisäksi jos tuolla kontaktoi rekrytyypit niin kannattaa olla varuillaan koska osa noista on huijareita jotka vaan yrittää saada sinut syöttämään henkilökohtaista tietoasi huijarille / jotain muita huijauksia.