Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Apua runkojen värin valitsemiseen pikaisesti!

12.05.2007 |

Ajatuksena oli ottaa keittiöön valkoiset ovet ja pähkinän värinen taso sekä pähkinän värinen runko myös. Nyt sitten tuon rungon väri askarruttaa olisiko valkoinen väri parempi? Mutta tuleeko keittiöstä silloin liian " tylsä" ja liian valkoinen?

Eli siis antakaapa mielipiteitä siitä kumpi rungon väri olisi parempi: valkoinen vai pähkinä.

Ja jos on ajatuksia miten mitä värejä kannattaisi seiniin ja mahdollisiin kaakeleihin käyttää niin niitäkin otan kiitollisena vastaan:)



tikru

Kommentit (7)

Vierailija
1/7 |
12.05.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä on rungot ja tasot tummaa pähkinää ja valkoiset ovet ja on muuten tosi tyylikkään näköinen yhdistelmä! Mun mielestä kauttaaltaan valkoinen keittiö näyttää liian vaisulta.....

Vierailija
2/7 |
12.05.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillekin olisi siis tulossa tummaa pähkinää.. Tason (laminaatti) ja rungon (melamiini) sävy ei vaan ole ihan sama ja mietin onko se sitten hassun näköinen?

Onko teillä kiiltävät ovet vai mattapintaiset?Me ollaan mietitty kiiltäviä.



tikru

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/7 |
12.05.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

onko ruokailupöytäkin teillä tumma? Sopisikohan noihin väreihin

vaaleammatkin kalusteet?



tikru

Vierailija
4/7 |
12.05.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itselläni on pähkinäinen runko ja tykkään kyllä siitä. Valkoisesta rungosta tulee ihan erilainen ilme. Pyytäkää keittiökalustekaupassa nähdä tietokoneelta kummatkin versiot kumpi on parempi.

Vierailija
5/7 |
12.05.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Laittaisin mattavalkoisen kaakelin kenties hieman eläväpintaisen sekä ehdottomasti mattaovet ovat tyylikkäämmät. Kiiltävä kuuluu kodinhoitohuoneeseen minusta.

Vierailija
6/7 |
12.05.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä tasot myös laminaattia ja rungot melamiinia, sävy ei ole ihan prikulleen sama, mutta sopii kuitenkin tosi hyvin yhteen. Ovet meillä on maalattua mdf-levyä, ei siis kiiltäviä. Ruokapöytä on vaaleampi, se on pyökkiä, mutta ei niin punaista kuin pyökki yleensä, ihan hyvin sopii yhteen kalusteiden kanssa. Tummaa ruokapöytää kyllä mietittiin, mutta tuntui että keittiön yleisilme menee liian tummaksi. Välitilan laatta on yksiväristä valkoista mosaiikkityyppistä laattaa.



Olen ollut tosi tyytyväinen valintaan, tumma tuntui aluksi liian tummalta - siis siinä vaiheessa kun keittiötä vasta suunniteltiin. Mutta kun kaapistot saatiin kotiin, tuntui heti, että tuli tehtyä ihan oikea päätös! Kontrasti valkoisen ja tumman välillä on voimakas ja vaikutelma tosi raikas. ;o)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/7 |
12.05.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

upean ja erilaisen saa tapetoimalla " välitilan" ja siihen lasi päälle...



Ei ainakaan vielä kovin monella ole tullut vastaan...





Mutta kaakelit on myös hienoja, itse valitsisin vaaleaa mosaiikkilaattaa.



Vaikeita päätöksiä, mutta toivott firma mistä otatte pystytte tietokoneella katsomaan eri vaihtoehtoja.