Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Median naurettava pelottelu

Vierailija
27.04.2026 |

Tekevät itsensä naurettavaksi. Juttujen teko mennyt ala-arvoiseksi säätämiseksi. Keksitään kuinka sodan syttyessä käy näin ja näin tai kuinka tulevsisuus musta. Ellei noita keksitä niin tuodaan vanhoja kriisejä, tappoja tai onnettomuuksia kuin uutena esille ja itse artikkelista selviää, että "sata vuotta" vanha tapaus. 

Ellei toimittajien ammataito parane, lopettaa lukijat kokonaan juttujen lukemisen. Ihmiset kyllästyy moiseen vedättämiseen ja pahanolon luontiin.

Tehkää niitä onnellisiakin juttuja välillä ja menkää äidinkielen tunnille, kirjoitusvirheet saa teidät vaikuttamaan ala-astelaisilta, samoin on paljon asiavirheitä. Taitaa olla moni toimittaja vain peruskoulun käynyt elämänopiskelija ja sekin suoritettu takaperin.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
27.04.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Väitätkö, että uskallat hyväksyä iltapaskan evästeet tai ottaa suomi.fi -viestit käyttöön?

Vierailija
2/4 |
27.04.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pelko tuo klikkauksia ja klikkaukset mainostuloja. Älä klikkaa auki jokaista pelottelu-uutista niin et ole osa ongelmaa. Koronalla media mässäili oikein olan takaa, sitten Ukrainalla, mutta nyt kun on hiljaisempaa niin pitää tehdä tikusta asiaa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
27.04.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

ME KUOLLAAN KAIKKI, TÄYS PANIIKKI PÄÄLLE ÄKKIÄ!!

WAAAAH, POMMIT TULEVAT, KAIKKI JÄTKÄT JA H*ARAT ASEISIIN!!!!

niin ja loppuviikoksi tiedossa poutaa :D

t.Iltapulun AI-toimittaja

Vierailija
4/4 |
27.04.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Aivan. Ihan ala-asteen oppeja äikässä eivät osaa. Mukamas ammattilaisia. Heh. Kirjoittavat ammatikseen. Surkeeta.


En kirjaudu yhdellekään iltapaskan salaisuuksien sivuille.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan kuusi kaksi