Kokemuksia Lakihelppi palveluista
Onko kellään kokemuksia Lakihelppi juristien palveluista? Olenko ainoa, jolla on vaikeuksia saada heihin yhteyttä? Olen osakkaana kuolinpesässä, jossa yksi osakas on valinnut Lakihelpin. Olen ollut useampaan otteeseen yhteydessä sinne ja pyytänyt tilannepäivitystä. Lopulta joku itseään juristiksi kutsuva vastasi sieltä. Tuntui, että hän ei ollut lainkaan lukenut viestiäni, koska väitti minun kuuluvan aivan eri kuolinpesän osakkaaksi ja näin ollen ei kertonut mitään minulle kuuluvaa tietoa.
Tuli tunne, että mikähän leikkifirma tämä Lakihelppi on? Oikealta juristilta en odottaisi näin sekavaa toimintaa.
Kommentit (2)
Olen ensimmäisen viestin kirjoittaja. Meillä jäi homma kesken Lakihelpin kanssa, kun kävi ilmi, että siellä ajettiin vain yhden osakkaan etua. Aluksi tosiaan juristi ei ymmärtänyt luettua tekstiä ja väitti etten kuulu kyseiseen kuolinpesään ollenkaan ja myöhemmin, kun hän oli yhteydessä, hän kutsui minua täysin eri henkilön nimellä. Varmaan silloin heidän kanssaan asiat toimivat, kun kaikki on selvää ja he voivat vain täyttää tarvittavat paperit.
Oon itse ollut siellä kyllä asiakkaana ja on ihan oikea firma. Googlesta katsoin myös arvosteluita niin kyllä selvästi yritystoimintaa on. Itse sain aikoinaan yhteyden infon sähköpostiin mutta näyttäisi että nykyisin on esillä myös aspa numero.