Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Huoh, leikkipuistossa mamma lupasi pojalleen pizzaa

Vierailija
06.05.2007 |

Just näitä onnettomia vanhempia, jotka ei soaa kokata! Poika oli kiikussa ja äiti sanoi, että lähdetään jo kotiin syömään. Poika kysyi, mitä on ruuaksi. Äiti vastasi että pizaa. Opettelisi itse kokkaamaan!

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
06.05.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

ahhhh, taas näitä uusavuttomia av-mammoja jotka ei osaa vääntää kun makaroonilaatikkoa ja lihapullia perunamuussilla.

Vierailija
2/5 |
06.05.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Siis meilläkin on joskus pizzaa. Apua! Pizzeriasta haettua silloin tällöin ja usein teen itsekin. Kamalaa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
06.05.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Allergioita niin paljon. Edes kaupan glut. lätyt ei käy. Työlästä tehdä, mutta kun he sitä joskus saavat niin riemu on katossa. Meni vähän vierestä ;)

Vierailija
4/5 |
06.05.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vaikutat yksinkertaiselta muutenkin.

Vierailija
5/5 |
06.05.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pizzaa saa myös kaupasta valmiina kaupassa (steissin k-kaupan yhteydessä on joku leipomojutska josta saa ihania pizzan palasia :)), tai kaupasta roiskeläppämikropizzana tai pakastealtaan uunipizzoja. Tai vaikka sitten tilata pizzeriasta pizzaa kotiin tai mennä pizzeriaan syömään tai vaikka iiiiiik jotku käy Raxissa.



Voi iiiiik kun jotkut ostavat eineksiä tai käyvät syömispaikoissa joissa joku muu tekee safkat. Kun kerrostalossa ei voi kasvattaa niitä omia perunoita, eikä pitää omia lehmiä ja harvalla on mahdollisuuksia ylläpitää omia sikoja joita sitten teurastaa ne itse ja tehdä niistä safkat. Pointsit sulle jos pihaltas löytyy perunamaat, lehmät navetassa ja siat sikalassa ja viljat pellolla ja sitä rataa... mut kai pitäis hiukka ymmärtää ettei kaikki siel landella asu.



Ihmeen mustavalkoista kansaa täällä AV:lla aina.