Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Asko konkurssimyynti

Vierailija
03.03.2026 |

Ostin ale huumassa kulmasohvan. Lähtö 5300€ ja alen jälkeen 1700€ vähän päälle. Nyt ihan aloin tutkimaan missä sohva valmistettu ja vielä löysinkin tiedot Askon sivuilta mikä oli positiivista,  MUTTA.. sohvan lähtöhinta oli yli tonnin pienempi!!!!  Kummasti hinta noussut pienessä ajassa. Askon alet olleet aina merkillisiä ja nytkin tuli huijauksen maku! Oma moka mutta siinä ruuhkassa piti tehdä äkkinäiset päätökset jottei menetä mieluisaa sohvaa. Miten tällaiset huijari firmat saavat porskuttaa ilman vastuuta?? Sääliksi käy ne jotka menettävät rahansa tässä konkurssissa eivätkä saa mitään vastinetta. Tsemppiä heille!

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
03.03.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Noinhan niillä on nytkin ihan sama 50% aleprosentti kuin ennen konkurssia? Eli ihan samalla hinnalla myyvät nyt "konkurssialessa". Alen nimi vaan vaihtunut? 

Vierailija
2/3 |
03.03.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Anna olla. Asko on mennyttä. Sait kuitenkin edullisesti sohvan. Hinnat tosiaan erit kuin verkkokaupassa. Jätin itse ostamatta aikoinaan ja tilasin Hakolan sohvan.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
03.03.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Totta, annan olla. Sohva hyvä ja hintakin kohdillaan. Halusin vain kertoa muille ettei saa vielä edullisemmin nyt kuin aiemminkaan ja tosiaan olisihan hinta ollut itselle pienempi jos lähtöhinta olisi ollut alkuperäinen. 
Hyvää kevään alkua kaikille! 

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi yksi kahdeksan