Lue keskustelun säännöt.
onko kukaan ostanut nipletteä apteekista?
02.05.2007 |
eli saako niitä sieltä? ja sitten vielä sellainen ajatus on käynyt mielessä, että vaikka sen käytön voi aloittaa jo ennen raskautta, niin voisko olla mahdollista että sen tuottama " ärsytys" nänneille johtaisi keskenmenoon tai enneaikaiseen supisteluun? kuinka pitkälle raskautta sitä uskaltaa käyttää? ja kuinka pitkän käytön jälkeen pysyvä tulos? nännit minulla siis matalat, ei sisäänpäin kääntyneet. kiitos jos joku osaa vastata!
Kommentit (3)
saitko siis sillä aikaan pysyvän tuloksen?
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
kyllä se vauva siitä nännistä otteen saa ja parin viikon imetyksen jälkeen nännit pysyvätkin jo koholla jatkuvasti.
mutta tilasin aventin nettisivujen kautta kotiin, sama hinta ja toimitus alle viikossa. kannatti, sillä en tarvinnut rintakumia ollenkaan. mullakin matalat rinnanpäät.
keskenmenoja ne ei aiheuta. käyttö suositellaan lopetettavaksi kuitenkin n rv 36-37. mä aloitin rv 20 ja käytin melkein loppuun asti!