Pitäsköskö pitkäaikaistyöttömät ripustaa valopylväisiin roikumaan esimerkiksi työttömille?
Tämä toisi miljardiluokan säästöt ja elämän laatu paranisi monella kun p askasakki poistuisi.
Kommentit (14)
hattarapäältä pääsi aivopieru!
Pitkäaikaistyöttömyyden kasvu jatkuu
25.06.2025
Työttömien työnhakijoiden määrä nousi 41 000 henkilöllä viime vuoden toukokuusta. Uusia avoimia työpaikkoja ilmoitettiin 25 700. Kaikkiaan toukokuussa oli avoinna 58 800 työ-paikkaa, mikä on 34 900 vähemmän kuin vuosi sitten.
Työttömiä työnhakijoita oli toukokuun lopussa yhteensä 307 400. Se on 41 100 enemmän kuin vuotta aikaisemmin ja 5 800 vähemmän kuin edellisessä kuussa. Tiedot ilmenevät KEHA-keskuksen Työllisyyskatsauksesta.
Perussuomalaiset ovat pikkulasten ahdistelijoita ja Jammu-setiä.
No mitäs veikkaat? Seuraavaksi siellä roikkuisi te kun läheiset kostaisi.
Perussuomalaiset tykkäävät lantrata salapoltettuihin viinoihinsa savolaisten sikatilojen sikojen ulosteita. Mmmmm-mmm, herkun herkkua sianpaskaviinaa, naminami. Perus tykkää.
Melkomoista na*si - meininkiä alkaa olla perskokkareilla.
2027 tulee teille nopeammin kuin luulettekaan.
Nekrunekrunekrunekrunekrunekrunekru!!!!!!@
Arabien tavat kertoo heidän pahuudestaan . Ei kuulu meidän kulttuuriin.
Mitä on perussuomalaisten shampanja? Savolaisen sikalan karjun virtsa suoraan letkusta juotuna.
Nekrunekrunekrunekrunekrunekru!!!@@
Persut tykkäävät esitellä pipujaan päiväkerholaisille.
Vuoden työttömänä ollut on pitkäaikaistyötön kuten moni raksamies.
Perse perse perse perse perse perse perse perse
Perussuomalaiset ovat siitä mielenkiintoisia olentoja että he kykenevät tuottamaan itse omat suklaapatukkansa. Matalan ÄOnsa takia he erehtyvät usein luulemaan suolensa tuotteita Mars-patukoiksi ja syövät ne tyytyväisinä hyvällä ruokahalulla suupielet ruskeina. Moni persu on tosin ihmetellyt patukan omituisen suolaista ja siemennestemäistä makua, ja sitä kuinka paljon maissia patukoissa nykyään on.
Sinut pitäisi, jos kerta paskasakista pitää päästä eroon.